İsim Arama

Larissa İsminin Anlamı Nedir? Larissa Ne Demek?

Larissa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Larissa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Larissa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Larissa isminin anlamı nedir? Larissa ne demek?

Larissa isminin anlamı nedir?
  • Larissa isminin cinsiyeti: Kız
  • Larissa isminin kökeni: Yunanca
  • Larissa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Larissa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Larissa ismindeki harf sayısı: 7
  • Larissa isminin rengi: Pembe
  • Larissa isminin nitelikeri: Gösterişli, İnatçı, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Larissa

Larissa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Larissa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Larissa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Larissa İsmiyle Uyumlu İsimler

Larissa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alessa, Yalissa, Fahrünissa, Hadassa, Laraib, Karessa, Charissa, Thalassa, Nyssa, Malissa

Larissa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Massa, Meissa

Larissa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Larissa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Larissa İsmi Konulabilir Mi?

Larissa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Larissa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Larissa İsmi Caiz Mi?

Larissa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Larissa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Larissa İsminin Özellikleri

Larissa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Larissa İsminin Sayı Analizi

Larissa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
A: 1
R: 21
İ: 12
S: 22
S: 22
A: 1

Larissa isminin numerolojik değeri: 94

Larissa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Larissa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Larissa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Larissa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Larissa

Larissa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Larissa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Larissa

Larissa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Larissa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Larissa

Larissa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Larissa Gacemer: Larissa Gacemer, 5 Kasım 1988 tarihinde Brezilya'nın Sao Paulo kentinde doğmuştur. Larissa Gacemer'in kızlık soyadı Rodrigues’dir. Bir ablası vardır. 17 yaşında modellikiye'ye gelmesinden önce Brezilya'da 4 yıl tiyatro eğitimi almış.Görev aldığı reklam kampanyaları sebebiyle ABD, Fransa, İngiltere, Japonya ve Türkiye'nin de içinde bulunduğu bir çok ülkede çalışmalarda bulunmuştur.2011 yılında İzmir'e bir reklam kampanyasıyla çalışmaya giden Larissa Gacemer bir İstanbul defilesinde eski basketbol...
Larissa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Larissa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Girişken, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Larissa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Larissa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Larissa isminin Notasyonları Nelerdir?

Larissa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Larissa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Larissa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Larissa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Larissa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Larissa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Larissa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Larissa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Larissa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.