İsim Arama

Larisse İsminin Anlamı Nedir? Larisse Ne Demek?

Larisse ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Larisse isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Larisse isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Larisse isminin anlamı nedir? Larisse ne demek?

Larisse isminin anlamı nedir?
  • Larisse isminin cinsiyeti: Kız
  • Larisse isminin kökeni: Yunanca
  • Larisse isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Larisse ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Larisse ismindeki harf sayısı: 7
  • Larisse isminin rengi: Pembe
  • Larisse isminin nitelikeri: Gösterişli, İnatçı, Komik, Yaramaz, Dürüst, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Larisse

Larisse isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Larisse ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Larisse isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Larisse İsmiyle Uyumlu İsimler

Larisse İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Larisse, Laraib, Elysse, Larissa, Elisse, Larisa

Larisse İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Manasse

Larisse ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Larisse İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Larisse İsmi Konulabilir Mi?

Larisse isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Larisse isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Larisse İsmi Caiz Mi?

Larisse ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Larisse isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Larisse İsminin Özellikleri

Larisse isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Larisse İsminin Sayı Analizi

Larisse isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

L: 15
A: 1
R: 21
İ: 12
S: 22
S: 22
E: 6

Larisse isminin numerolojik değeri: 99

Larisse İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Larisse İsmi İle Akrostiş Şiirler

Lüzumsuz sözler sarf etmek yerine
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Raydan çıkmış bir tren gibi durdurulamam
İçimde mutluluk olacaksın sen
Sarılıp bana mutlu et beni artık
Sarılıp bana mutlu et beni artık
Elimde ellerin olacak bir gün

Larisse İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Larisse isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Larisse

Larisse İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Larisse isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Larisse

Larisse İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Larisse isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Larisse

Larisse İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Larisse ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Larisse İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Larisse ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yetenekli, Girişken, Maceracı, Enerjik, Espirili, Duygusal olmalarıdır.

Larisse İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Larisse ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Obur, Agresif, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Larisse isminin Notasyonları Nelerdir?

Larisse isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

L: Lüleburgaz
A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
S: Sinop
E: Edirne

Larisse Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lokum
A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
S: Serhat
E: Ekrem

Larisse isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Lima
A: Alfa
R: Romeo
İ:
S: Sierra
S: Sierra
E: Echo

Larisse isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

L: Levent
A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
S: Seydi
E: Engin

Larisse İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Larisse ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Larisse ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Larisse ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Larisse İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.