İsim Arama

Khalida İsminin Anlamı Nedir? Khalida Ne Demek?

Khalida ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Khalida isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Khalida isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Khalida isminin anlamı nedir? Khalida ne demek?

Khalida isminin anlamı nedir?
  • Khalida isminin cinsiyeti: Kız
  • Khalida isminin kökeni: Arapça
  • Khalida isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Khalida ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Khalida ismindeki harf sayısı: 7
  • Khalida isminin rengi: Pembe
  • Khalida isminin nitelikeri: Hayalperest, Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Khalida

Khalida isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Khalida ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Khalida isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Khalida İsmiyle Uyumlu İsimler

Khalida İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nagida, Khadijeh, Wahida, Nida, Khalilah, Farida, Bethsaida, Khadija, Zubaida, Zaida

Khalida İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Khalil, Khateb, Khaled, Khayra, Khayri, Khalid, Abu Ubaida, Khalif, Rida, Kharouf

Khalida ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Khalida İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Khalida İsmi Konulabilir Mi?

Khalida isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Khalida isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Khalida İsmi Caiz Mi?

Khalida ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Khalida isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Khalida İsminin Özellikleri

Khalida isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Khalida İsminin Sayı Analizi

Khalida isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
H: 10
A: 1
L: 15
İ: 12
D: 5
A: 1

Khalida isminin numerolojik değeri: 58

Khalida İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Khalida İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Hasretin beni inan deli ediyor
Ağlıyorum yanımda yoksun sen diye
Lakin farklı kutuplar çeker ya birbirini sende öyle çektin beni
İnan ki bu yüz sadece seninle güler
Daha da soruyorsun gene
Ağlıyorum yanımda yoksun sen diye

Khalida İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Khalida isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Khalida

Khalida İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Khalida isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Khalida

Khalida İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Khalida isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Khalida

Khalida İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Khalida ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Khalida İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Khalida ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sakin, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Güçlü olmalarıdır.

Khalida İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Khalida ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Panik, Agresif, Obur, Kırılgan, Güçsüz olmalarıdır.

Khalida isminin Notasyonları Nelerdir?

Khalida isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana

Khalida Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet

Khalida isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
İ:
D: Delta
A: Alfa

Khalida isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
H: Halat
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın

Khalida İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Khalida ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Khalida ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Khalida ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Khalida İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.