İsim Arama

Khadijeh İsminin Anlamı Nedir? Khadijeh Ne Demek?

Khadijeh ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Khadijeh isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Khadijeh isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Khadijeh isminin anlamı nedir? Khadijeh ne demek?

Khadijeh isminin anlamı nedir?
  • Khadijeh isminin cinsiyeti: Kız
  • Khadijeh isminin kökeni: Arapça
  • Khadijeh isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Khadijeh ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Khadijeh ismindeki harf sayısı: 8
  • Khadijeh isminin rengi: Pembe
  • Khadijeh isminin nitelikeri: Hayalperest, Tez Canlı, İnatçı, Agresif, Yaramaz, Mutlu, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Khadijeh

Khadijeh isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Khadijeh ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Khadijeh isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Khadijeh İsmiyle Uyumlu İsimler

Khadijeh İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Khadija, Khadijeh, Khalida, Khalilah

Khadijeh İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Khalil, Kharouf, Khalid, Khalif, Khateb, Khayri, Khayra, Khaled

Khadijeh ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Khadijeh İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Khadijeh İsmi Konulabilir Mi?

Khadijeh isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Khadijeh isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Khadijeh İsmi Caiz Mi?

Khadijeh ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Khadijeh isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Khadijeh İsminin Özellikleri

Khadijeh isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Khadijeh İsminin Sayı Analizi

Khadijeh isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
H: 10
A: 1
D: 5
İ: 12
J: 13
E: 6
H: 10

Khadijeh isminin numerolojik değeri: 71

Khadijeh İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Khadijeh İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Jargonu bozulmuş bu dünyada
En büyük sevdam sensin ey yarim
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Khadijeh İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Khadijeh isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Khadijeh

Khadijeh İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Khadijeh isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Khadijeh

Khadijeh İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Khadijeh isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Khadijeh

Khadijeh İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Khadijeh ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Khadijeh İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Khadijeh ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sakin, Girişken, Güçlü, Enerjik, Hayalperest, Duygusal olmalarıdır.

Khadijeh İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Khadijeh ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Panik, Agresif, Güçsüz, Kırılgan, Kaprisli, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Khadijeh isminin Notasyonları Nelerdir?

Khadijeh isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
H: Hatay
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir
J: Jandarma
E: Edirne
H: Hatay

Khadijeh Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
H: Hasan
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan
J: Jale
E: Ekrem
H: Hasan

Khadijeh isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
H: Hotel
A: Alfa
D: Delta
İ:
J: Juliet
E: Echo
H: Hotel

Khadijeh isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
H: Halat
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif
J: Jale
E: Engin
H: Halat

Khadijeh İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Khadijeh ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Khadijeh ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Khadijeh ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Khadijeh İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.