İsim Arama

Khadija İsminin Anlamı Nedir? Khadija Ne Demek?

Khadija ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Khadija isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Khadija isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Khadija isminin anlamı nedir? Khadija ne demek?

Khadija isminin anlamı nedir?
  • Khadija isminin cinsiyeti: Kız
  • Khadija isminin kökeni: Arapça
  • Khadija isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Khadija ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Khadija ismindeki harf sayısı: 7
  • Khadija isminin rengi: Pembe
  • Khadija isminin nitelikeri: Hayalperest, Tez Canlı, İnatçı, Agresif, Yaramaz, Mutlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Khadija

Khadija isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Khadija ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Khadija isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Khadija İsmiyle Uyumlu İsimler

Khadija İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bahija, Khadijeh, Khadija, Khalida, Khalilah

Khadija İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Khayra, Andrija, Khaled, Kharouf, Khayri, Khalil, Khalif, Khateb, Khalid

Khadija ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Khadija İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Khadija İsmi Konulabilir Mi?

Khadija isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Khadija isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Khadija İsmi Caiz Mi?

Khadija ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Khadija isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Khadija İsminin Özellikleri

Khadija isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Khadija İsminin Sayı Analizi

Khadija isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
H: 10
A: 1
D: 5
İ: 12
J: 13
A: 1

Khadija isminin numerolojik değeri: 56

Khadija İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Khadija İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Khadija İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Khadija isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Khadija

Khadija İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Khadija isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Khadija

Khadija İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Khadija isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Khadija

Khadija İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Khadija ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Khadija İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Khadija ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sakin, Girişken, Güçlü, Enerjik, Hayalperest olmalarıdır.

Khadija İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Khadija ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Panik, Agresif, Güçsüz, Kırılgan, Kaprisli olmalarıdır.

Khadija isminin Notasyonları Nelerdir?

Khadija isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
H: Hatay
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir
J: Jandarma
A: Adana

Khadija Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
H: Hasan
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan
J: Jale
A: Ahmet

Khadija isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
H: Hotel
A: Alfa
D: Delta
İ:
J: Juliet
A: Alfa

Khadija isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
H: Halat
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif
J: Jale
A: Aydın

Khadija İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Khadija ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Khadija ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Khadija ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Khadija İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.