İsim Arama

Kedma İsminin Anlamı Nedir? Kedma Ne Demek?

Kedma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kedma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kedma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kedma isminin anlamı nedir? Kedma ne demek?

Kedma isminin anlamı nedir?
  • Kedma isminin cinsiyeti: Kız
  • Kedma isminin kökeni: Arapça
  • Kedma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kedma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kedma ismindeki harf sayısı: 5
  • Kedma isminin rengi: Pembe
  • Kedma isminin nitelikeri: Hayalperest, Çalışkan, Agresif, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kedma

Kedma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kedma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Kedma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kedma İsmiyle Uyumlu İsimler

Kedma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kedma

Kedma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kedar, Kedron, Kedros, Kedrwnn

Kedma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kedma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kedma İsmi Konulabilir Mi?

Kedma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kedma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kedma İsmi Caiz Mi?

Kedma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kedma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kedma İsminin Özellikleri

Kedma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Kedma İsminin Sayı Analizi

Kedma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
E: 6
D: 5
M: 16
A: 1

Kedma isminin numerolojik değeri: 42

Kedma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Kedma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
En büyük sevdam sensin ey yarim
Derdime dermanım sensin ey yar
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Kedma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kedma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kedma

Kedma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kedma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kedma

Kedma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kedma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kedma

Kedma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kedma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kedma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kedma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Duygusal, Güçlü, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Kedma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kedma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Kedma isminin Notasyonları Nelerdir?

Kedma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
E: Edirne
D: Denizli
M: Muş
A: Adana

Kedma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
E: Ekrem
D: Davut
M: Mehmet
A: Ahmet

Kedma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
E: Echo
D: Delta
M: Mike
A: Alfa

Kedma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
E: Engin
D: Deniz
M: Merih
A: Aydın

Kedma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kedma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kedma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kedma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kedma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.