İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Nida İsminin Anlamı

  • Nida isminin cinsiyeti: Kız
  • Nida isminin kökeni: Arapça
  • Nida isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Nida ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Nida ismindeki harf sayısı: 4
  • Nida isminin rengi: Pembe

Nida İsminin Anlamı Nedir?

Nida isminin anlamı nedir, Nida ne demektir, Nida ne anlama gelir, Nida manası nedir?

Nida İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Nida ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Nida İsmi Konulabilir Mi?

Nida ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Nida isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Nida İsmi Caiz Mi?

Nida ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Nida isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Nida İsminin Analizi

Nida isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Nida ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Nida İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nida İsminin Özellikleri

Nida isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Nida İsminin Numerolojisi

Nida isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

N: 17
İ: 12
D: 5
A: 1

Nida isminin numerolojik değeri: 35

Nida İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Nida İsmi İle Akrostiş Şiirler

Nedensiz niçinsiz yürekten bir aşkla
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Doğru olan bir şey var oda sana sevdam
Ayrılık olmasa

Nida İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Nida isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Nida İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Nida isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Nida İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Nida isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Nida İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Nida Tüfekçi: Uzun yıllar TRT'de çalışmış, Devlet Konservatuvarında öğretim üyeliği yapmış, ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı. Mehmet Nida Tüfekçi, 1 Mart 1929'da Yoz...
Nida İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Nida Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Nizam
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet

Nida İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Nida isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: Neptün
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın

Nida İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Nida isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

N: November
İ:
D: Delta
A: Alfa

Nida İsminin TDK Notasyonu

Nida isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

N: Niğde
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana

Nida İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Nida ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Nida ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Nida ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Nida İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

Nidanur Erencan
15.05.2019

Nida ismi kuranı kerimde geçiyorlar diyenler e geçmiyor diyenler h desin hangi harf daha çoksa kuranı kerimde geçiyor geçmiyor belirliyelim.

Nida Gülşe Aydın
15.05.2019

Ben başka siteden bakarken nida ismi kuranda bakara suresinde 171 inci ayete hanginize inansak bilemiyoruz.

Nidademirkıran
28.10.2018

Bakara 171 de geçer.

Nida
04.04.2018

Nida ismi kuranda gecmiyor yazmissiniz.. İki yerde geciyor nida ismi haberiniz olsun.

Nida Gul Aksoy
04.02.2017

Benim ismim nida ve herkez diyor nida ismi kuran da geçiyor.