İsim Arama

Khalilah İsminin Anlamı Nedir? Khalilah Ne Demek?

Khalilah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Khalilah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Khalilah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Khalilah isminin anlamı nedir? Khalilah ne demek?

Khalilah isminin anlamı nedir?
  • Khalilah isminin cinsiyeti: Kız
  • Khalilah isminin kökeni: Arapça
  • Khalilah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Khalilah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Khalilah ismindeki harf sayısı: 8
  • Khalilah isminin rengi: Pembe
  • Khalilah isminin nitelikeri: Hayalperest, Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Khalilah

Khalilah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Khalilah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Khalilah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Khalilah İsmiyle Uyumlu İsimler

Khalilah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Akilah, Khalilah, Kalilah, Lelah, Khalida, Selah, Emetullah, Khadijeh, Delilah, Halah

Khalilah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Selâmullah, Esedullah, Halilullah, Hikmetullah, Emrullah, Sadullah, Ziynetullah, Khateb, Khalif, Ayetullah

Khalilah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Khalilah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Khalilah İsmi Konulabilir Mi?

Khalilah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Khalilah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Khalilah İsmi Caiz Mi?

Khalilah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Khalilah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Khalilah İsminin Özellikleri

Khalilah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Khalilah İsminin Sayı Analizi

Khalilah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
H: 10
A: 1
L: 15
İ: 12
L: 15
A: 1
H: 10

Khalilah isminin numerolojik değeri: 78

Khalilah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Khalilah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Khalilah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Khalilah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Khalilah

Khalilah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Khalilah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Khalilah

Khalilah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Khalilah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Khalilah

Khalilah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Khalilah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Khalilah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Khalilah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Sakin, Girişken, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Khalilah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Khalilah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Panik, Agresif, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Khalilah isminin Notasyonları Nelerdir?

Khalilah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
A: Adana
H: Hatay

Khalilah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
L: Lokum
A: Ahmet
H: Hasan

Khalilah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
İ:
L: Lima
A: Alfa
H: Hotel

Khalilah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
H: Halat
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
L: Levent
A: Aydın
H: Halat

Khalilah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Khalilah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Khalilah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Khalilah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Khalilah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.