İsim Arama

Kalista İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Kalista isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Kalista isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kalista isminin anlamı nedir? Kalista ne demek?

  • Kalista isminin cinsiyeti: Kız
  • Kalista isminin kökeni: Yunanca
  • Kalista isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kalista ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kalista ismindeki harf sayısı: 7
  • Kalista isminin rengi: Pembe
  • Kalista isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, Romantik

Kalista İsminin Anlamı Nedir? Kalista Ne Demek?

Kalista isminin anlamı nedir?

Kalista İsminin Analizi

Kalista isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kalista ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Kalista İsminin Harf ve Sayı Analizi

Kalista isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kalista İsmiyle Uyumlu İsimler

Kalista İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Arista, Baptista, Kaly, Kalika, Kalila, Kalish, Kalonice, Crysta, Calista, Kalliope

Kalista İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kallai, Kalagay, Kalender, Kalgay, Kaliq, Kaleem, Kalmuk, Kaleb, Usta, Kala

Kalista ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kalista İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kalista İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Kalista ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Kalista İsmi Konulabilir Mi?

Kalista isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kalista isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kalista İsmi Caiz Mi?

Kalista ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kalista isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kalista İsminin Diyanetteki Anlamı

Kalista isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Kalista isminin anlamı: Çoğu

Kalista İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Kalista ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Kalista ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Kalista ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Kalista ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Kalista İsminin Özellikleri

Kalista isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Kalista İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Kalista İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Arzum’dur sana kavuşmak tez vakit’te.
Limanın derinliğinde bir demir attım saatler zaman birbirini tutmazcasına sadece bekledim…
İnan ki bu yüreğim sana kapıldı yarim
Sen hep benim ol benimle kal
Tahammülsüz seviyorum seni birtanem…
Arzum’dur sana kavuşmak tez vakit’te.

Kalista İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kalista isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kalista

Kalista İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kalista isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kalista

Kalista İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kalista isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kalista

Kalista İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Kalista isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Kalista isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Kalista isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Kalista isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Kalista isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Kalista isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Kalista İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kalista ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kalista İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kalista ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Canayakın olmalarıdır.

Kalista İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kalista ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Sessiz olmalarıdır.

Kalista isminin Notasyonları Nelerdir?

Kalista isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
T: Tokat
A: Adana

Kalista Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
T: Temel
A: Ahmet

Kalista isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
L: Lima
İ:
S: Sierra
T: Tanfo
A: Alfa

Kalista isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
T: Turgut
A: Aydın

Kalista İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kalista ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kalista ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kalista ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kalista İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

kalista isminin numerolojisi, kalista isminin enerjisi, kalista isminin arapça yazlışı, kalista isminin hikayesi, kalista isminin burcu, kalista isminin uğurlu sayısı, kalista isminin ebced değeri, kalista isminin rengi, kalista isminin harf analizi