İsim Arama

Kalika İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Kalika isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Kalika isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kalika isminin anlamı nedir? Kalika ne demek?

  • Kalika isminin cinsiyeti: Kız
  • Kalika isminin kökeni: Yunanca
  • Kalika isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kalika ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kalika ismindeki harf sayısı: 6
  • Kalika isminin rengi: Pembe
  • Kalika isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz

Kalika İsminin Anlamı Nedir? Kalika Ne Demek?

Kalika isminin anlamı nedir?

Kalika İsminin Analizi

Kalika isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kalika ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Kalika İsminin Harf ve Sayı Analizi

Kalika isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kalika İsmiyle Uyumlu İsimler

Kalika İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alika, Kaly, Şahika, Barika, Kalliope, Şefika, Kalonice, Kalila, Kalare, Lahika

Kalika İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kalmuk, Kala, Chaika, Kalagay, Kaliq, Elika, Kalgay, Kaleem, Kalkan, Kallai

Kalika ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kalika İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kalika İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Kalika ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Kalika İsmi Konulabilir Mi?

Kalika isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kalika isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kalika İsmi Caiz Mi?

Kalika ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kalika isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kalika İsminin Diyanetteki Anlamı

Kalika isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Kalika isminin anlamı: bir gül goncası

Kalika İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Kalika ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Kalika ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Kalika ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Kalika ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Kalika İsminin Özellikleri

Kalika isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Kalika İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kalika İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığım seninle bir son bulacak
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana
Lale sümbül menekşeler ne gezer.
İçim Yanar, kavrulur özleminle
Karanlığım seninle bir son bulacak
Aşık olduğumdan beri böyleyim sana

Kalika İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kalika isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kalika

Kalika İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kalika isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kalika

Kalika İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kalika isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kalika

Kalika İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Kalika isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Kalika isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Kalika isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Kalika isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Kalika isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Kalika isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Kalika İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kalika ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kalika İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kalika ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Kalika İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kalika ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Kalika isminin Notasyonları Nelerdir?

Kalika isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars
A: Adana

Kalika Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri
A: Ahmet

Kalika isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
L: Lima
İ:
K: Kilo
A: Alfa

Kalika isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon
A: Aydın

Kalika İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kalika ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kalika ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kalika ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kalika İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

kalika isminin numerolojisi, kalika isminin enerjisi, kalika isminin arapça yazlışı, kalika isminin hikayesi, kalika isminin burcu, kalika isminin uğurlu sayısı, kalika isminin ebced değeri, kalika isminin rengi, kalika isminin harf analizi