İsim Arama

Kallista İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Kallista isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Kallista isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kallista isminin anlamı nedir? Kallista ne demek?

  • Kallista isminin cinsiyeti: Kız
  • Kallista isminin kökeni: Yunanca
  • Kallista isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kallista ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kallista ismindeki harf sayısı: 8
  • Kallista isminin rengi: Pembe
  • Kallista isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, Romantik

Kallista İsminin Anlamı Nedir? Kallista Ne Demek?

Kallista isminin anlamı nedir?

Kallista İsminin Analizi

Kallista isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kallista ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Kallista İsminin Harf ve Sayı Analizi

Kallista isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kallista İsmiyle Uyumlu İsimler

Kallista İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kalika, Kallista, Kalilah, Kalidah, Crysta, Kaly, Kalonice, Jocasta, Kalliope, Kalila

Kallista İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kaleem, Kalkan, Usta, Kalgay, Kallai, Kala, Kalmuk, Kaleb, Kalagay, Kaliq

Kallista ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kallista İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kallista İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Kallista ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Kallista İsmi Konulabilir Mi?

Kallista isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kallista isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kallista İsmi Caiz Mi?

Kallista ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kallista isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kallista İsminin Diyanetteki Anlamı

Kallista isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Kallista isminin anlamı: en iyisi

Kallista İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Kallista ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Kallista ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Kallista ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Kallista ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Kallista İsminin Özellikleri

Kallista isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Kallista İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Kallista İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığım seninle bir son bulacak
Ahu gözlü nazlı ceylanım
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Ahu gözlü nazlı ceylanım

Kallista İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kallista isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kallista

Kallista İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kallista isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kallista

Kallista İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kallista isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kallista

Kallista İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Kallista isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Kallista isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Kallista isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Kallista isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Kallista isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Kallista isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Kallista İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kallista ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kallista İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kallista ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Canayakın olmalarıdır.

Kallista İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kallista ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Sessiz olmalarıdır.

Kallista isminin Notasyonları Nelerdir?

Kallista isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
T: Tokat
A: Adana

Kallista Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
L: Lokum
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
T: Temel
A: Ahmet

Kallista isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
L: Lima
L: Lima
İ:
S: Sierra
T: Tanfo
A: Alfa

Kallista isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
L: Levent
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
T: Turgut
A: Aydın

Kallista İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kallista ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kallista ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kallista ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kallista İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

kallista isminin numerolojisi, kallista isminin enerjisi, kallista isminin arapça yazlışı, kallista isminin hikayesi, kallista isminin burcu, kallista isminin uğurlu sayısı, kallista isminin ebced değeri, kallista isminin rengi, kallista isminin harf analizi