İsim Arama

Kalare İsminin Anlamı Nedir? Kalare Ne Demek?

Kalare ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kalare isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kalare isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kalare isminin anlamı nedir? Kalare ne demek?

Kalare isminin anlamı nedir?
  • Kalare isminin cinsiyeti: Kız
  • Kalare isminin kökeni: Yunanca
  • Kalare isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kalare ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kalare ismindeki harf sayısı: 6
  • Kalare isminin rengi: Pembe
  • Kalare isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Gösterişli, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kalare

Kalare isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kalare ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Kalare isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kalare İsmiyle Uyumlu İsimler

Kalare İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kibare, Kalilah, Nevvare, Kaly, Sehhare, Kallista, Gülnare, Mehpare, Kalista, Seyyare

Kalare İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kalkan, Çare, Kallai, Kala, Kaliq, Kalagay, Caesare, Kalgay, Kaleb, Kalender

Kalare ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kalare İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kalare İsmi Konulabilir Mi?

Kalare isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kalare isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kalare İsmi Caiz Mi?

Kalare ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kalare isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kalare İsminin Özellikleri

Kalare isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Kalare İsminin Sayı Analizi

Kalare isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
L: 15
A: 1
R: 21
E: 6

Kalare isminin numerolojik değeri: 58

Kalare İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kalare İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Artık bu gönül sadece senindir yar
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Artık bu gönül sadece senindir yar
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
En büyük sevdam sensin ey yarim

Kalare İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kalare isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kalare

Kalare İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kalare isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kalare

Kalare İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kalare isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kalare

Kalare İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kalare ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kalare İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kalare ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Yetenekli, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Kalare İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kalare ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Obur, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Kalare isminin Notasyonları Nelerdir?

Kalare isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
L: Lüleburgaz
A: Adana
R: Rize
E: Edirne

Kalare Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
L: Lokum
A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem

Kalare isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
L: Lima
A: Alfa
R: Romeo
E: Echo

Kalare isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
L: Levent
A: Aydın
R: Reis
E: Engin

Kalare İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kalare ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kalare ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kalare ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kalare İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.