İsim Arama

Kalish İsminin Anlamı Nedir? Kalish Ne Demek?

Kalish ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Kalish isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Kalish isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kalish isminin anlamı nedir? Kalish ne demek?

Kalish isminin anlamı nedir?
  • Kalish isminin cinsiyeti: Kız
  • Kalish isminin kökeni: Yunanca
  • Kalish isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kalish ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kalish ismindeki harf sayısı: 6
  • Kalish isminin rengi: Pembe
  • Kalish isminin nitelikeri: Hayalperest, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Kalish

Kalish isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kalish ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Kalish isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kalish İsmiyle Uyumlu İsimler

Kalish İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kalilah, Kaly, Kallista, Magbish, Kalish, Kalika, Kalista, Nevish, Kalidah, Laish

Kalish İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kalmuk, Kalagay, Kalender, Kaleb, Kaliq, Kaleem, Kish, Kallai, Kala, Kalgay

Kalish ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kalish İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kalish İsmi Konulabilir Mi?

Kalish isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kalish isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kalish İsmi Caiz Mi?

Kalish ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kalish isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kalish İsminin Özellikleri

Kalish isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Kalish İsminin Sayı Analizi

Kalish isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
A: 1
L: 15
İ: 12
S: 22
H: 10

Kalish isminin numerolojik değeri: 74

Kalish İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kalish İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.
Aşk ile hasret ile bekleniyorsun
Lütfen beni sensizlige mahkum etme.
İçimde bir özlem denizi oldun
Savrulmuş giderken hayatın kıvrımlarında
Hasretinde yandım seni özledim yarim

Kalish İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kalish isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kalish

Kalish İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kalish isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kalish

Kalish İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kalish isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kalish

Kalish İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kalish ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kalish İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kalish ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Sakin olmalarıdır.

Kalish İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kalish ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Agresif, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Panik olmalarıdır.

Kalish isminin Notasyonları Nelerdir?

Kalish isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
H: Hatay

Kalish Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
H: Hasan

Kalish isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
A: Alfa
L: Lima
İ:
S: Sierra
H: Hotel

Kalish isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
H: Halat

Kalish İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kalish ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kalish ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kalish ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kalish İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.