İsim Arama

Jibril İsminin Anlamı Nedir? Jibril Ne Demek?

Jibril ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jibril isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jibril isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jibril isminin anlamı nedir? Jibril ne demek?

Jibril isminin anlamı nedir?
  • Jibril isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jibril isminin kökeni: Arapça
  • Jibril isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jibril ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jibril ismindeki harf sayısı: 6
  • Jibril isminin rengi: Mavi
  • Jibril isminin nitelikeri: Mutlu, Yaramaz, Sevimli, Komik, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jibril

Jibril isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jibril ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Jibril isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jibril İsmiyle Uyumlu İsimler

Jibril İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Beril

Jibril İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Keril, Kiril, Gibril, Jibril, Diril, Jibsam

Jibril ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jibril İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jibril İsmi Konulabilir Mi?

Jibril isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jibril isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jibril İsmi Caiz Mi?

Jibril ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jibril isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jibril İsminin Özellikleri

Jibril isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Jibril İsminin Sayı Analizi

Jibril isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
İ: 12
B: 2
R: 21
İ: 12
L: 15

Jibril isminin numerolojik değeri: 75

Jibril İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jibril İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Benimde düşlerim ve seninle olan
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana

Jibril İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jibril isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jibril

Jibril İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jibril isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jibril

Jibril İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jibril isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jibril

Jibril İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jibril ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jibril İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jibril ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Enerjik, Sıcakkanlı, Maceracı, Yetenekli olmalarıdır.

Jibril İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jibril ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Gaddar, Obur olmalarıdır.

Jibril isminin Notasyonları Nelerdir?

Jibril isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
İ: İzmir
B: Bolu
R: Rize
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Jibril Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İrfan
B: Behçet
R: Rasim
İ: İrfan
L: Lokum

Jibril isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
İ:
B: Bravo
R: Romeo
İ:
L: Lima

Jibril isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İstif
B: Burak
R: Reis
İ: İstif
L: Levent

Jibril İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jibril ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jibril ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jibril ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jibril İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.