İsim Arama

Jericho İsminin Anlamı Nedir? Jericho Ne Demek?

Jericho ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jericho isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jericho isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jericho isminin anlamı nedir? Jericho ne demek?

Jericho isminin anlamı nedir?
  • Jericho isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jericho isminin kökeni: Arapça
  • Jericho isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jericho ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jericho ismindeki harf sayısı: 7
  • Jericho isminin rengi: Mavi
  • Jericho isminin nitelikeri: Mutlu, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Huysuz, Tez Canlı, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jericho

Jericho isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jericho ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Jericho isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jericho İsmiyle Uyumlu İsimler

Jericho İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Echo, Jerusha, Jerebai, Jerioth

Jericho İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jerfi, Jericho, Jeremiah, Jerimoth, Jerahmeel, Jeremieh, Jerah, Jerusalem, Jeroham, Jeroboam

Jericho ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jericho İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jericho İsmi Konulabilir Mi?

Jericho isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jericho isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jericho İsmi Caiz Mi?

Jericho ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jericho isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jericho İsminin Özellikleri

Jericho isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Jericho İsminin Sayı Analizi

Jericho isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
E: 6
R: 21
İ: 12
C: 3
H: 10
O: 18

Jericho isminin numerolojik değeri: 83

Jericho İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jericho İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
En çok da ahu gözlerini özledim
Rengarenk bir dünya kurmak için
İçeri sen girince
Cezamı yoksa ödülmü ıssız geceler bana
Hala buradayım bak , seninleyim
Olumsuzlukları unut artık ey yarim

Jericho İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jericho isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jericho

Jericho İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jericho isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jericho

Jericho İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jericho isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jericho

Jericho İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jericho ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jericho İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jericho ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Soğukkanlı, Sakin, Sırdaş olmalarıdır.

Jericho İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jericho ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Tembel, Panik, İçine Kapanık olmalarıdır.

Jericho isminin Notasyonları Nelerdir?

Jericho isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
C: Ceyhan
H: Hatay
O: Ordu

Jericho Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
C: Cemal
H: Hasan
O: Osman

Jericho isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
E: Echo
R: Romeo
İ:
C: Charlie
H: Hotel
O: Oscar

Jericho isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
C: Cemal
H: Halat
O: Oruç

Jericho İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jericho ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jericho ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jericho ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jericho İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.