İsim Arama

Jehan İsminin Anlamı Nedir? Jehan Ne Demek?

Jehan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jehan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jehan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jehan isminin anlamı nedir? Jehan ne demek?

Jehan isminin anlamı nedir?
  • Jehan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jehan isminin kökeni: Arapça
  • Jehan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jehan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jehan ismindeki harf sayısı: 5
  • Jehan isminin rengi: Mavi
  • Jehan isminin nitelikeri: Mutlu, Çalışkan, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jehan

Jehan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jehan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Jehan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jehan İsmiyle Uyumlu İsimler

Jehan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jehaziel, Esmahan, Aycahan, Binhan, İsmihan, Refhan, Nurcihan, Diclehan, Jehosheba, Gülhan

Jehan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bayruhan, Mançuhan, Bedirhan, Tarhan, Toktahan, Acahan, Ercihan, Jehoram, Jehoiarib, Müminhan

Jehan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jehan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jehan İsmi Konulabilir Mi?

Jehan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jehan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jehan İsmi Caiz Mi?

Jehan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jehan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jehan İsminin Özellikleri

Jehan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jehan İsminin Sayı Analizi

Jehan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
E: 6
H: 10
A: 1
N: 17

Jehan isminin numerolojik değeri: 47

Jehan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jehan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
En büyük sevdam sensin ey yarim
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol

Jehan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jehan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jehan

Jehan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jehan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jehan

Jehan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jehan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jehan

Jehan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Jehan Barbur: Tam adı Jehan İstiklal Barbur olan Jehan Barbur, 12 Nisan 1980 tarihinde Lübnan, Beyrut’ta doğmuştur. Hıristiyan Arap asıllı Türk şarkıcı-şarkı yazarıdır. Ailesi iç savaş sebebiyle Jehan Barbur henüz 2 yaşındayken Lübnan'dan İskenderun'a göç etti. Ailesi İskenderun'da yaşamaktadır. Beyrut’ta doğduktan sonra tüm çocukluğu İskenderun'da geçmiştir. İlk ve orta eğitimini İskenderun'da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için1998 yılında Ankara’ya gitmiştir. Ankara’da Bilkent Üniversitesi İnsani B...
Jehan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jehan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Duygusal, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jehan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jehan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Gereksiz İnatçı, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jehan isminin Notasyonları Nelerdir?

Jehan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
E: Edirne
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Jehan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Ekrem
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Jehan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
E: Echo
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Jehan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
E: Engin
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Jehan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jehan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jehan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jehan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jehan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.