İsim Arama

Jawwad İsminin Anlamı Nedir? Jawwad Ne Demek?

Jawwad ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jawwad isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jawwad isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jawwad isminin anlamı nedir? Jawwad ne demek?

Jawwad isminin anlamı nedir?
  • Jawwad isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jawwad isminin kökeni: Arapça
  • Jawwad isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jawwad ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jawwad ismindeki harf sayısı: 6
  • Jawwad isminin rengi: Mavi
  • Jawwad isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Problemi, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jawwad

Jawwad isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jawwad ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
:
:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Jawwad isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jawwad İsmiyle Uyumlu İsimler

Jawwad İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jawahir

Jawwad İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aswad, Abdal-Jawwad, Jawwad

Jawwad ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jawwad İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jawwad İsmi Konulabilir Mi?

Jawwad isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jawwad isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jawwad İsmi Caiz Mi?

Jawwad ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jawwad isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jawwad İsminin Özellikleri

Jawwad isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Jawwad İsminin Sayı Analizi

Jawwad isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
: 0
: 0
A: 1
D: 5

Jawwad isminin numerolojik değeri: 20

Jawwad İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jawwad İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
www.akrostissiirler.com
www.akrostissiirler.com
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar

Jawwad İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jawwad isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jawwad

Jawwad İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jawwad isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jawwad

Jawwad İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jawwad isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jawwad

Jawwad İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jawwad ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jawwad İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jawwad ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Yardımsever, Güçlü olmalarıdır.

Jawwad İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jawwad ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Hayalci, Güçsüz olmalarıdır.

Jawwad isminin Notasyonları Nelerdir?

Jawwad isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
W:
W:
A: Adana
D: Denizli

Jawwad Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
W: İki Ve
W: İki Ve
A: Ahmet
D: Davut

Jawwad isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
W: Whiskey
W: Whiskey
A: Alfa
D: Delta

Jawwad isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
W: İki Ve
W: İki Ve
A: Aydın
D: Deniz

Jawwad İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jawwad ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jawwad ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jawwad ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jawwad İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.