İsim Arama

Jasim İsminin Anlamı Nedir? Jasim Ne Demek?

Jasim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jasim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jasim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jasim isminin anlamı nedir? Jasim ne demek?

Jasim isminin anlamı nedir?
  • Jasim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jasim isminin kökeni: Arapça
  • Jasim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jasim ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jasim ismindeki harf sayısı: 5
  • Jasim isminin rengi: Mavi
  • Jasim isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jasim

Jasim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jasim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Jasim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jasim İsmiyle Uyumlu İsimler

Jasim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sim, Jasmin, Jasher, Mevsim, Aysim, Nursim, Gülsim

Jasim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Asim, Jasim, Cesim, Jason, Nasim, Jasiel, Nesim, Basim, Jasen, Vesim

Jasim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jasim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jasim İsmi Konulabilir Mi?

Jasim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jasim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jasim İsmi Caiz Mi?

Jasim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jasim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jasim İsminin Özellikleri

Jasim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Jasim İsminin Sayı Analizi

Jasim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
S: 22
İ: 12
M: 16

Jasim isminin numerolojik değeri: 64

Jasim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jasim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Saklarım seni en derin’de.
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim

Jasim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jasim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jasim

Jasim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jasim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jasim

Jasim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jasim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jasim

Jasim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jasim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jasim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jasim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Espirili, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Jasim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jasim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Jasim isminin Notasyonları Nelerdir?

Jasim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş

Jasim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet

Jasim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
S: Sierra
İ:
M: Mike

Jasim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih

Jasim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jasim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jasim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jasim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jasim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.