İsim Arama

Jihan İsminin Anlamı Nedir? Jihan Ne Demek?

Jihan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jihan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jihan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jihan isminin anlamı nedir? Jihan ne demek?

Jihan isminin anlamı nedir?
  • Jihan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Jihan isminin kökeni: Arapça
  • Jihan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jihan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jihan ismindeki harf sayısı: 5
  • Jihan isminin rengi: Mavi
  • Jihan isminin nitelikeri: Mutlu, Yaramaz, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jihan

Jihan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jihan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Jihan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jihan İsmiyle Uyumlu İsimler

Jihan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nurcihan, Çilhan, Perihan, Sırmahan, Sevgihan, Simhan, İsmihan, Nazlıhan, Nilhan, Arzuhan

Jihan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Barhan, Dirsehan, Sercihan, Torhan, Atlıhan, Doğuhan, Çelikhan, Boğahan, Kazanhan, Arıkhan

Jihan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jihan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jihan İsmi Konulabilir Mi?

Jihan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jihan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jihan İsmi Caiz Mi?

Jihan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jihan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jihan İsminin Özellikleri

Jihan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jihan İsminin Sayı Analizi

Jihan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
İ: 12
H: 10
A: 1
N: 17

Jihan isminin numerolojik değeri: 53

Jihan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jihan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol

Jihan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jihan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jihan

Jihan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jihan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jihan

Jihan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jihan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jihan

Jihan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jihan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jihan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jihan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Enerjik, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jihan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jihan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Kırılgan, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jihan isminin Notasyonları Nelerdir?

Jihan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Jihan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Jihan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
İ:
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Jihan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Jihan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jihan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jihan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jihan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jihan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.