İsim Arama

Sercihan İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Sercihan isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Sercihan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sercihan isminin anlamı nedir? Sercihan ne demek?

  • Sercihan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sercihan isminin kökeni: Farsça
  • Sercihan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sercihan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sercihan ismindeki harf sayısı: 8
  • Sercihan isminin rengi: Mavi
  • Sercihan isminin nitelikeri: Dürüst, Çalışkan, Komik, Huysuz, Yaramaz, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Sercihan İsminin Anlamı Nedir? Sercihan Ne Demek?

Sercihan isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Sercihan İsminin Analizi

Sercihan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sercihan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Sercihan İsminin Harf ve Sayı Analizi

Sercihan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sercihan İsmiyle Uyumlu İsimler

Sercihan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Esmahan, Sırmahan, Duduhan, Serda, Aslıhan, Serab, Servela, Lâlehan, Dilhan, Sevgihan

Sercihan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Çoğahan, Tokhan, Bahadırhan, Melikhan, Than, Yavuzhan, Ercihan, Kiçihan, Serdengeçti, Karahan

Sercihan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sercihan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sercihan İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Sercihan ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Sercihan İsmi Konulabilir Mi?

Sercihan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sercihan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sercihan İsmi Caiz Mi?

Sercihan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sercihan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sercihan İsminin Diyanetteki Anlamı

Sercihan isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Sercihan isminin anlamı: Cihanın başı.

Sercihan İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Sercihan ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Sercihan ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Sercihan ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Sercihan ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Sercihan İsminin Özellikleri

Sercihan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sercihan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Sercihan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana aşığım ben inan sevdiğim
Eski günleri çok özledim ben
Rengarenk bir hayat yaşamam için
Cam kırıkları gibiydi yüreğim benim
İnan ki çok seviyor bu yürek seni
Hasret çektim özledim bekledim seni
Aşkım sen oldun umudum özlemim oldun
Ne olur bu yüreğin sonsuz aşkı ol

Sercihan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sercihan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sercihan

Sercihan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sercihan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sercihan

Sercihan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sercihan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sercihan

Sercihan İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Sercihan isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Sercihan isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Sercihan isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Sercihan isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Sercihan isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Sercihan isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Sercihan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sercihan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sercihan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sercihan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Duygusal, Maceracı, Soğukkanlı, Enerjik, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Sercihan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sercihan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Tembel, Kırılgan, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Sercihan isminin Notasyonları Nelerdir?

Sercihan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
E: Edirne
R: Rize
C: Ceyhan
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Sercihan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
E: Ekrem
R: Rasim
C: Cemal
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Sercihan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
E: Echo
R: Romeo
C: Charlie
İ:
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Sercihan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
E: Engin
R: Reis
C: Cemal
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Sercihan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sercihan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sercihan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sercihan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sercihan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

sercihan isminin numerolojisi, sercihan isminin enerjisi, sercihan isminin arapça yazlışı, sercihan isminin hikayesi, sercihan isminin burcu, sercihan isminin uğurlu sayısı, sercihan isminin ebced değeri, sercihan isminin rengi, sercihan isminin harf analizi