İsim Arama

Jaella İsminin Anlamı Nedir? Jaella Ne Demek?

Jaella ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jaella isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jaella isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jaella isminin anlamı nedir? Jaella ne demek?

Jaella isminin anlamı nedir?
  • Jaella isminin cinsiyeti: Kız
  • Jaella isminin kökeni: Arapça
  • Jaella isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jaella ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jaella ismindeki harf sayısı: 6
  • Jaella isminin rengi: Pembe
  • Jaella isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Çalışkan, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jaella

Jaella isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jaella ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Jaella isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jaella İsmiyle Uyumlu İsimler

Jaella İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sibilla, Maribella, Ariella, Jezebella, Aella, Zilla, Scylla, Sybilla, Narella, Jael

Jaella İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jaen, Abdualla, Abdulla, Abbulla, Atilla

Jaella ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jaella İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jaella İsmi Konulabilir Mi?

Jaella isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jaella isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jaella İsmi Caiz Mi?

Jaella ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jaella isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jaella İsminin Özellikleri

Jaella isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Jaella İsminin Sayı Analizi

Jaella isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
E: 6
L: 15
L: 15
A: 1

Jaella isminin numerolojik değeri: 51

Jaella İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jaella İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Jaella İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jaella isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jaella

Jaella İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jaella isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jaella

Jaella İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jaella isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jaella

Jaella İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jaella ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jaella İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jaella ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Duygusal, Yetenekli olmalarıdır.

Jaella İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jaella ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Gereksiz İnatçı, Obur olmalarıdır.

Jaella isminin Notasyonları Nelerdir?

Jaella isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Jaella Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Jaella isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
E: Echo
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Jaella isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
E: Engin
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Jaella İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jaella ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jaella ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jaella ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jaella İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.