İsim Arama

Jaeda İsminin Anlamı Nedir? Jaeda Ne Demek?

Jaeda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jaeda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jaeda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jaeda isminin anlamı nedir? Jaeda ne demek?

Jaeda isminin anlamı nedir?
  • Jaeda isminin cinsiyeti: Kız
  • Jaeda isminin kökeni: Arapça
  • Jaeda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jaeda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jaeda ismindeki harf sayısı: 5
  • Jaeda isminin rengi: Pembe
  • Jaeda isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jaeda

Jaeda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jaeda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Jaeda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jaeda İsmiyle Uyumlu İsimler

Jaeda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Neveda, Hoşeda, Eda, Andromeda, Leda, Canfeda, Nurseda, Güleda, Veda, Jaeda

Jaeda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Beleda, Bileda, Bleda, Jaen, Reda

Jaeda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jaeda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jaeda İsmi Konulabilir Mi?

Jaeda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jaeda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jaeda İsmi Caiz Mi?

Jaeda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jaeda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jaeda İsminin Özellikleri

Jaeda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Jaeda İsminin Sayı Analizi

Jaeda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
E: 6
D: 5
A: 1

Jaeda isminin numerolojik değeri: 26

Jaeda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Jaeda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Jaeda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jaeda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jaeda

Jaeda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jaeda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jaeda

Jaeda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jaeda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jaeda

Jaeda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jaeda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jaeda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jaeda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Jaeda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jaeda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Jaeda isminin Notasyonları Nelerdir?

Jaeda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana

Jaeda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet

Jaeda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
E: Echo
D: Delta
A: Alfa

Jaeda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın

Jaeda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jaeda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jaeda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jaeda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jaeda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.