İsim Arama

Jaiyana İsminin Anlamı Nedir? Jaiyana Ne Demek?

Jaiyana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Jaiyana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jaiyana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jaiyana isminin anlamı nedir? Jaiyana ne demek?

Jaiyana isminin anlamı nedir?
  • Jaiyana isminin cinsiyeti: Kız
  • Jaiyana isminin kökeni: Arapça
  • Jaiyana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jaiyana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jaiyana ismindeki harf sayısı: 7
  • Jaiyana isminin rengi: Pembe
  • Jaiyana isminin nitelikeri: Mutlu, İnatçı, Yaramaz, Maceracı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Jaiyana

Jaiyana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jaiyana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Jaiyana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jaiyana İsmiyle Uyumlu İsimler

Jaiyana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gana, Rihana, Civana, Ileana, Rana, Hatunana, Gregoriana, Cana, Gülrana, Thana

Jaiyana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zyana, Mevlana, Mattana, Jair, Jaison, Dana, Jaira

Jaiyana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jaiyana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jaiyana İsmi Konulabilir Mi?

Jaiyana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jaiyana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jaiyana İsmi Caiz Mi?

Jaiyana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jaiyana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jaiyana İsminin Özellikleri

Jaiyana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Jaiyana İsminin Sayı Analizi

Jaiyana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
A: 1
İ: 12
Y: 28
A: 1
N: 17
A: 1

Jaiyana isminin numerolojik değeri: 73

Jaiyana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Jaiyana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Yollarım ve yüreğim sana çıkıyor
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Jaiyana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jaiyana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jaiyana

Jaiyana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jaiyana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jaiyana

Jaiyana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jaiyana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jaiyana

Jaiyana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jaiyana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jaiyana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jaiyana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Girişken, Enerjik, Gezgin, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Jaiyana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jaiyana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Agresif, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Jaiyana isminin Notasyonları Nelerdir?

Jaiyana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
A: Adana
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Jaiyana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Ahmet
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Jaiyana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
A: Alfa
İ:
Y: Yankee
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Jaiyana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
A: Aydın
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Jaiyana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jaiyana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jaiyana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jaiyana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jaiyana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.