İsim Arama

Halis İsminin Anlamı Nedir? Halis Ne Demek?

Halis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Halis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Halis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Halis isminin anlamı nedir? Halis ne demek?

Halis isminin anlamı nedir?
  • Halis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Halis isminin kökeni: Arapça
  • Halis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Halis ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Halis ismindeki harf sayısı: 5
  • Halis isminin rengi: Mavi
  • Halis isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Halis

Halis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Halis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Halis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Halis İsmiyle Uyumlu İsimler

Halis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elis, Halide, Halavet, Halina, Ardelis, Hali, Halise, Nellis, Phyllis, Amaryllis

Halis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Haldun, Halal, Halis, Vasilis, Halirrhothius, Aristotelis, Halid, Halaskar, Muhlis, Halit

Halis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Halis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Halis İsmi Konulabilir Mi?

Halis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Halis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Halis İsmi Caiz Mi?

Halis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Halis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Halis İsminin Özellikleri

Halis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Halis İsminin Sayı Analizi

Halis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
L: 15
İ: 12
S: 22

Halis isminin numerolojik değeri: 60

Halis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Halis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret çektim özledim bekledim seni
Aşkın akıyor içimin nehirlerinde
Leyla mecnun kıskandı bizi
İsmimsin hayatta ikinci kez var olduğum, ben yaşıyorum cennetimi
Samimi duygularımı anlatsam bakarak gözlerine

Halis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Halis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Halis

Halis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Halis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Halis

Halis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Halis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Halis

Halis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Halis Özkahya: Hakem, ÖğretmenFiFA kokartlı HakemHalis Özkahya, 30 Mayıs 1980 tarihinde Kütahya’ya da doğmuştur. Babası öğretmen ve aynı zamanda eski hakem Ali Özkahya’dır. 11 yaşından 16 yaşına kadar Kütahya'nın Yeşilay Spor Kulübü'nde futbol oynadı. İlk -orta - lise ve üniversite tahsilini Kütahya'da yaptı. Dumlupınar Üniversitesi (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan Beden Eğitimi öğretmeni olarak mezun oldu. 16 yaşındayken Kütahya da açılan "Hakemlik Kursu"na katıldı.Okulu bitirdikten sonra öğretme...
  • Halis Toprak: İş dünyasında ‘‘Halis Ağa’’ olarak tanınır. Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı idi. Halis Toprak, 1938 yılında Diyarbakır, Lice’de doğmuştur. Adana’da iş hayatına başladı. 1977 yılında istanbul’da Toprak İnşaat firmasını kurdu. Akabinde 16 Mayıs 1977 tarihinde Toprak Holding A.Ş’yi kurdu.Halis Toprak, 1992 yılında Toprak Grubu bünyesinde olarak Toprakbank’ı kurdu. 30 Kasım 2001 tarihinde zarar eden Toprakbank’a Tasarruf Mevduatları Sigorta Fonu (TMSF) el koydu.1977 yılından beri sürdürdüğü To...
Halis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Halis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Halis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Halis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Halis isminin Notasyonları Nelerdir?

Halis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Halis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Halis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
İ:
S: Sierra

Halis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Halis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Halis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Halis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Halis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Halis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.