İsim Arama

Halim İsminin Anlamı Nedir? Halim Ne Demek?

Halim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Halim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Halim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Halim isminin anlamı nedir? Halim ne demek?

Halim isminin anlamı nedir?
  • Halim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Halim isminin kökeni: Arapça
  • Halim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Halim ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Halim ismindeki harf sayısı: 5
  • Halim isminin rengi: Mavi
  • Halim isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Halim

Halim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Halim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Halim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Halim İsmiyle Uyumlu İsimler

Halim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elim, Halenur, Halah, Halime, Hale, Halcyon, İslim, Halavet, Hali, Halina

Halim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Taslim, Alim, Haldun, Haluk, Hallil, Halis, Halef, Salim, Müslim, Halilullah

Halim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Halim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Halim İsmi Konulabilir Mi?

Halim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Halim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Halim İsmi Caiz Mi?

Halim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Halim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Halim İsminin Özellikleri

Halim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Halim İsminin Sayı Analizi

Halim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
L: 15
İ: 12
M: 16

Halim isminin numerolojik değeri: 54

Halim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Halim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretlik özlemlik sona erecek
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Lalem ol ama hiç solma be SEVGİLİ……..
İnadına sana aşık olmuşum ben
Mecnun Leyla misali

Halim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Halim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Halim

Halim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Halim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Halim

Halim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Halim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Halim

Halim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Halim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Halim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Halim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Halim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Halim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Obur, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Halim isminin Notasyonları Nelerdir?

Halim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
M: Muş

Halim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
M: Mehmet

Halim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
İ:
M: Mike

Halim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
M: Merih

Halim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Halim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Halim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Halim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Halim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Halil Yıldız
21.04.2016

İsminin anlamı.