İsim Arama

Hali İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Hali isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Hali isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hali isminin anlamı nedir? Hali ne demek?

 • Hali isminin cinsiyeti: Kız
 • Hali isminin kökeni: Yunanca
 • Hali isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Hali ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Hali ismindeki harf sayısı: 4
 • Hali isminin rengi: Pembe
 • Hali isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz

Hali İsminin Anlamı Nedir? Hali Ne Demek?

Hali isminin anlamı nedir?

Hali İsminin Analizi

Hali isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hali ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Hali İsminin Harf ve Sayı Analizi

Hali isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hali İsmiyle Uyumlu İsimler

Hali İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Haleema, Halide, Orali, Halah, Hale, Halavet, Bali, Maali, Halenur, Halime

Hali İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Halim, Seyfali, Halis, Celali, Naphtali, Haluk, Halid, Halaskar, Amashi-Ali, Naftali

Hali ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hali İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hali İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Hali ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Hali İsmi Konulabilir Mi?

Hali isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hali isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hali İsmi Caiz Mi?

Hali ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hali isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hali İsminin Diyanetteki Anlamı

Hali isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Hali isminin anlamı: Saman

Hali İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Hali ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Hali ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Hali ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Hali ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Hali İsminin Özellikleri

Hali isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hali İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Hali İsmi İle Akrostiş Şiirler

Haykırdım aşkımı duyarsın diye
Anla artık sensiz olamam ben yarim
Laleler, sümbüller bile kıskandı bendeki seni.
İ stesemde söz geçiremem seviyorum seni

Hali İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hali isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hali

Hali İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hali isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hali

Hali İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hali isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hali

Hali İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Hali isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Hali isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Hali isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Hali isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Hali isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Hali isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Hali İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Halil Bezmen: Halil Bezmen, 1939 yılında istanbul’da doğmuştur. Sefarad kökenli bir aileden gelmektedir. Annesinin adı Fatma, babasının adı Fuat Bezmen’dir.Nazım (d. 1942), Turgut (d.1950), Necdet (d.1954) adlarında kardeşleri vardır. Yazar Nermin Bezmen amcasının oğlu rahmetli Pamir Bezmen’in eşi idi. İstanbul'da ilkokuldan mezun olduktan sonra diğer eğitimlerini İsviçre'de sürdürmüştür. Zürih Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun oldu. Fransızca, Almanca, İngilizce ve İtalyancayı ana dili...
 • Halit Dumankaya: Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve onursal başkanıdır.Halit Dumankaya, 1943 yılında Rize’nin İkizdere ilçesinde doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini 2. sınıfa kadar okudu. 9 yaşında iken kabasını kaybetmiştir. 1957 yılında abisi İbrahim Dumankaya’nın aldığı birlikte ilk taahhüt işi olan Çınarcık Dispanseri'nin yapım işlerinde çalıştı.Halit Dumankaya, inşaat malzemeleri satarak sektöre girdi ve 1963 yılında kardeşi İbrahim Dumankaya (d.1941) ile birlikte Dumankaya İn...
 • Halis Toprak: İş dünyasında ‘‘Halis Ağa’’ olarak tanınır. Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı idi. Halis Toprak, 1938 yılında Diyarbakır, Lice’de doğmuştur. Adana’da iş hayatına başladı. 1977 yılında istanbul’da Toprak İnşaat firmasını kurdu. Akabinde 16 Mayıs 1977 tarihinde Toprak Holding A.Ş’yi kurdu.Halis Toprak, 1992 yılında Toprak Grubu bünyesinde olarak Toprakbank’ı kurdu. 30 Kasım 2001 tarihinde zarar eden Toprakbank’a Tasarruf Mevduatları Sigorta Fonu (TMSF) el koydu.1977 yılından beri sürdürdüğü To...
 • Halit Kıvanç: Halit Kıvanç, 1926 yılında istanbul'da Fatih'te beş kardeşin sonuncusu olarak doğmuştur. Annesi Leman Kıvanç, babası İsmail Kıvanç’dır. Radyo ve televizyon sunucusu, gazeteci, maç spikeri. Türkiye’nin en ünlü ve en uzun süre çalışmış sunucularındandır. Yazar ve müzisyen Ümit Kıvanç’ın babasıdır. Orta öğretimini Pertevniyal Lisesi’nde ,yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde tamamladı. Üniversiteyi bitirdikten sonra, Siirt'in Kozluk ilçesinde üç ay hakim olarak çalıştı. Milliy...
 • Halit Refiğ: Sinema yönetmeniHalit Refiğ, 5 Mart 1934 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Ailesinin bir iş dolayısıyla üç aylığına gittiği İzmir’de doğdu ama istanbul Nişantaşı'nda büyüdü. Babası Cemil Bey, annesi İsmet Hanım’dır.Bir kız kardeşi vardır. Annesiyle babası boşandı. İlkokuldan beri okuduğu Şişli Terakki Lisesin(Boğaziçi Üniversitesi) Robert Kolej Mühendislik Bölümü’nde iki sene okudu. 1953 yılında Sinemacı olmaya karar verince eğitimini yarıda bıraktı. Necip Erses'in Tünel'deki ses stüdyosunda bir sür...
 • Halit Ergenç: Halit Ergenç, 1970 doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Zerda ve Aliye dizilerinde canlandırdığı karakterlerle tanınan Ergenç, izlenme rekorları kıran 1001 Gece dizisinde, iş adamı Onur Aksal rolüyle televizyon ekranlarında oldu. 2011 yılından beri Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandırdı. Halit Ergenç, 30 Nisan 1970’de istanbul’da dünyaya geldi. Müzisyen ve oyuncu olan babası Mehmet Sait Ergenç'in ikinci evliliğinden olan oğluydu ve aile içindeki huzursuzluklarla büyü...
 • Halide Edip Adıvar: Türk romancı. Siyasal alanda da etkinlik göstermiştir. Halide Edip Adıvar, istanbul'da doğdu. Kimi kaynaklara göre doğum yılı 1884'tür. İngiliz terbiyesiyle yetişmesini isteyen babası onu Üsküdar Amerikan Kız Koleji'nde okuttu. Orada Rıza Tevfik'den (Bölükbaşı) Fransız edebiyatı dersleri aldı ve Doğu'nun mistik edebiyatını dinledi. Sonradan evlendiği Salih Zeki'den de matematik dersleri alıyordu. Koleji 1901'de bitirdi. Halide Edib, kolejin son sınıfında iken matematik öğretmeni olan Salih Zeki ...
 • Halid bin Velid: Allah’ın Kılıcı (Seyfullah) olarak anılan Arap komutan. Kureyşliler’in saflarında Müslüman’lara kök söktürmüş müthiş bir savaşçı olan Halid bin Velid, Uhud Savaşı’nı Kureyşliler’in kazanmasına yol açmış, İslam’ın erken dönemindeki en büyük yenilgisini sağlamıştır. Hudeybiye Antlaşması sonrasında Müslüman olan Halid bin Velid, kılıcını Hz. Muhammed’in hizmetine sunmuş ve hayatının sonuna kadar İslam adına savaşmıştır. Savaştığı 100’ü aşkın muharabenin hiçbirisinde yenilmemiş olan Halid bin Velid,...
 • Halis Özkahya: Hakem, ÖğretmenFiFA kokartlı HakemHalis Özkahya, 30 Mayıs 1980 tarihinde Kütahya’ya da doğmuştur. Babası öğretmen ve aynı zamanda eski hakem Ali Özkahya’dır. 11 yaşından 16 yaşına kadar Kütahya'nın Yeşilay Spor Kulübü'nde futbol oynadı. İlk -orta - lise ve üniversite tahsilini Kütahya'da yaptı. Dumlupınar Üniversitesi (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan Beden Eğitimi öğretmeni olarak mezun oldu. 16 yaşındayken Kütahya da açılan "Hakemlik Kursu"na katıldı.Okulu bitirdikten sonra öğretme...
 • Halil Ergün: Tam adı Halil İbrahim Ergün olan Halil Ergün, 8 Eylül 1946’de Bursa'nın İznik ilçesine bağlı Müşküle Köyü'nde doğdu. İlk ve ortaokulu İznik'te okudu. 16 yaşında İznik’ten Haydarpaşa’ya gelen Halil Ergün , İstanbul’daki Koşuyolu’nda halasının yanınayerleşir. Pertevniyal Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde okudu ama bitirmedi. Kaymakam olmayı hiç düşünmemiş. Halil Ergün ,12 Mart (1971) askeri darbesinden sonra Vasıf Öngören, Erdoğan Akduman ve Mustaf...
Hali İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hali ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Hali İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hali ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Hali isminin Notasyonları Nelerdir?

Hali isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir

Hali Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan

Hali isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
İ:

Hali isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif

Hali İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hali ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hali ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hali ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hali İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

hali isminin numerolojisi, hali isminin enerjisi, hali isminin arapça yazlışı, hali isminin hikayesi, hali isminin burcu, hali isminin uğurlu sayısı, hali isminin ebced değeri, hali isminin rengi, hali isminin harf analizi