İsim Arama

Filomenia İsminin Anlamı Nedir? Filomenia Ne Demek?

Filomenia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Filomenia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Filomenia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Filomenia isminin anlamı nedir? Filomenia ne demek?

Filomenia isminin anlamı nedir?
  • Filomenia isminin cinsiyeti: Kız
  • Filomenia isminin kökeni: Yunanca
  • Filomenia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Filomenia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Filomenia ismindeki harf sayısı: 9
  • Filomenia isminin rengi: Pembe
  • Filomenia isminin nitelikeri: Sinirli, Yaramaz, Gösterişli, Pozitif, Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Filomenia

Filomenia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Filomenia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Filomenia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Filomenia İsmiyle Uyumlu İsimler

Filomenia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Calligenia, Sophronia, Sania, Junia, Vania, Titania, Filiz, Nathania, Filbahar, Ionia

Filomenia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azania, Fillip, Filip, Filips, Filizer

Filomenia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Filomenia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Filomenia İsmi Konulabilir Mi?

Filomenia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Filomenia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Filomenia İsmi Caiz Mi?

Filomenia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Filomenia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Filomenia İsminin Özellikleri

Filomenia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Filomenia İsminin Sayı Analizi

Filomenia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
İ: 12
L: 15
O: 18
M: 16
E: 6
N: 17
İ: 12
A: 1

Filomenia isminin numerolojik değeri: 104

Filomenia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Filomenia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkında olmadan deli kapıldım yarim
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Leyla mecnun kıskandı bizi
Of çeker ağlarım giderim buradan
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Artık seninim ve seninleyim

Filomenia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Filomenia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Filomenia

Filomenia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Filomenia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Filomenia

Filomenia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Filomenia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Filomenia

Filomenia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Filomenia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Filomenia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Filomenia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Enerjik, Yetenekli, Sırdaş, Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Filomenia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Filomenia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Kırılgan, Obur, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Filomenia isminin Notasyonları Nelerdir?

Filomenia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Filomenia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
İ: İrfan
L: Lokum
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Filomenia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
İ:
L: Lima
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
N: November
İ:
A: Alfa

Filomenia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
İ: İstif
L: Levent
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Filomenia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Filomenia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Filomenia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Filomenia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Filomenia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.