İsim Arama

Fotina İsminin Anlamı Nedir? Fotina Ne Demek?

Fotina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fotina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fotina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fotina isminin anlamı nedir? Fotina ne demek?

Fotina isminin anlamı nedir?
  • Fotina isminin cinsiyeti: Kız
  • Fotina isminin kökeni: Yunanca
  • Fotina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fotina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fotina ismindeki harf sayısı: 6
  • Fotina isminin rengi: Pembe
  • Fotina isminin nitelikeri: Sinirli, Pozitif, Romantik, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fotina

Fotina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fotina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Fotina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fotina İsmiyle Uyumlu İsimler

Fotina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Halina, Malina, Yonina, Zebina, Seraphina, Melina, Corrina, Kolina, Kathrina, Serefina

Fotina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Idina, Sina, Fotis, Zarina, Mekselina, Gemina, Sirina, Zelina

Fotina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fotina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fotina İsmi Konulabilir Mi?

Fotina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fotina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fotina İsmi Caiz Mi?

Fotina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fotina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fotina İsminin Özellikleri

Fotina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Fotina İsminin Sayı Analizi

Fotina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
O: 18
T: 24
İ: 12
N: 17
A: 1

Fotina isminin numerolojik değeri: 79

Fotina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Fotina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkında olmadan deli kapıldım yarim
Of çeker ağlarım giderim buradan
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Ne olur bırakma beni
Artık seninim ve seninleyim

Fotina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fotina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fotina

Fotina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fotina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fotina

Fotina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fotina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fotina

Fotina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fotina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fotina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fotina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Sırdaş, Canayakın, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Fotina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fotina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, İçine Kapanık, Sessiz, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Fotina isminin Notasyonları Nelerdir?

Fotina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
O: Ordu
T: Tokat
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Fotina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
O: Osman
T: Temel
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Fotina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
O: Oscar
T: Tanfo
İ:
N: November
A: Alfa

Fotina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
O: Oruç
T: Turgut
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Fotina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fotina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fotina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fotina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fotina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.