İsim Arama

Filia İsminin Anlamı Nedir? Filia Ne Demek?

Filia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Filia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Filia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Filia isminin anlamı nedir? Filia ne demek?

Filia isminin anlamı nedir?
  • Filia isminin cinsiyeti: Kız
  • Filia isminin kökeni: Yunanca
  • Filia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Filia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Filia ismindeki harf sayısı: 5
  • Filia isminin rengi: Pembe
  • Filia isminin nitelikeri: Sinirli, Yaramaz, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Filia

Filia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Filia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Filia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Filia İsmiyle Uyumlu İsimler

Filia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tahlia, Delia, Accalia, Evangelia, Eulalia, Airlia, Zelia, Filiz, Obelia, Jalia

Filia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ilia, Filips, Fillip, Filip, Ghalia, Filizer

Filia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Filia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Filia İsmi Konulabilir Mi?

Filia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Filia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Filia İsmi Caiz Mi?

Filia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Filia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Filia İsminin Özellikleri

Filia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Filia İsminin Sayı Analizi

Filia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
İ: 12
L: 15
İ: 12
A: 1

Filia isminin numerolojik değeri: 47

Filia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Filia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fakat sen erişilmez nede ulaşılmazdım ama hep çekiciydin
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Filia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Filia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Filia

Filia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Filia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Filia

Filia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Filia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Filia

Filia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Filia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Filia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Filia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Enerjik, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Filia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Filia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Kırılgan, Obur, Agresif olmalarıdır.

Filia isminin Notasyonları Nelerdir?

Filia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Filia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Filia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
İ:
L: Lima
İ:
A: Alfa

Filia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Filia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Filia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Filia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Filia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Filia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.