İsim Arama

Fedora İsminin Anlamı Nedir? Fedora Ne Demek?

Fedora ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fedora isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fedora isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fedora isminin anlamı nedir? Fedora ne demek?

Fedora isminin anlamı nedir?
  • Fedora isminin cinsiyeti: Kız
  • Fedora isminin kökeni: Yunanca
  • Fedora isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fedora ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fedora ismindeki harf sayısı: 6
  • Fedora isminin rengi: Pembe
  • Fedora isminin nitelikeri: Sinirli, Çalışkan, Agresif, Pozitif, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fedora

Fedora isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fedora ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Fedora isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fedora İsmiyle Uyumlu İsimler

Fedora İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zippora, Endora, Debora, Pandora, Tavora, Fedora, Talora, Callidora, Madora, Theodora

Fedora İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kora, Akbora, Fedai, Baybora, Aybora, Akçora, Çora, Bozbora

Fedora ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fedora İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fedora İsmi Konulabilir Mi?

Fedora isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fedora isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fedora İsmi Caiz Mi?

Fedora ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fedora isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fedora İsminin Özellikleri

Fedora isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Fedora İsminin Sayı Analizi

Fedora isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
E: 6
D: 5
O: 18
R: 21
A: 1

Fedora isminin numerolojik değeri: 58

Fedora İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Fedora İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fakat sen erişilmez nede ulaşılmazdım ama hep çekiciydin
En çok istediğim sensin sevdiğim
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Onur Ayva
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Fedora İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fedora isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fedora

Fedora İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fedora isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fedora

Fedora İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fedora isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fedora

Fedora İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fedora ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fedora İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fedora ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Duygusal, Güçlü, Sırdaş, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Fedora İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fedora ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Fedora isminin Notasyonları Nelerdir?

Fedora isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
E: Edirne
D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
A: Adana

Fedora Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
E: Ekrem
D: Davut
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet

Fedora isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
E: Echo
D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa

Fedora isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
E: Engin
D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın

Fedora İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fedora ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fedora ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fedora ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fedora İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.