İsim Arama

Fetih İsminin Anlamı Nedir? Fetih Ne Demek?

Fetih ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fetih isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fetih isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fetih isminin anlamı nedir? Fetih ne demek?

Fetih isminin anlamı nedir?
  • Fetih isminin cinsiyeti: Erkek
  • Fetih isminin kökeni: Arapça
  • Fetih isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fetih ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Fetih ismindeki harf sayısı: 5
  • Fetih isminin rengi: Mavi
  • Fetih isminin nitelikeri: Sinirli, Çalışkan, Romantik, Yaramaz, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fetih

Fetih isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fetih ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Fetih isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fetih İsmiyle Uyumlu İsimler

Fetih İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fetanet, Fethiye

Fetih İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Fetih, Fettah, Fethullah, Fatih, Fethi

Fetih ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fetih İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fetih İsmi Konulabilir Mi?

Fetih isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fetih isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fetih İsmi Caiz Mi?

Fetih ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fetih isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fetih İsminin Özellikleri

Fetih isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Fetih İsminin Sayı Analizi

Fetih isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
E: 6
T: 24
İ: 12
H: 10

Fetih isminin numerolojik değeri: 59

Fetih İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Fetih İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fidan boylum sevdan eritiyor beni günden güne.
En güzel yarınımsın, hülyalar hayalinle can buluyor
Tenin kokusu gitmedi hala
İhanet mi asla deme.
Hasretlik özlemlik sona erecek

Fetih İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fetih isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fetih

Fetih İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fetih isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fetih

Fetih İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fetih isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fetih

Fetih İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fetih ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fetih İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fetih ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Duygusal, Canayakın, Enerjik, Sakin olmalarıdır.

Fetih İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fetih ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Kırılgan, Panik olmalarıdır.

Fetih isminin Notasyonları Nelerdir?

Fetih isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
E: Edirne
T: Tokat
İ: İzmir
H: Hatay

Fetih Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
E: Ekrem
T: Temel
İ: İrfan
H: Hasan

Fetih isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
E: Echo
T: Tanfo
İ:
H: Hotel

Fetih isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
E: Engin
T: Turgut
İ: İstif
H: Halat

Fetih İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fetih ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fetih ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fetih ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fetih İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.