İsim Arama

Fethullah İsminin Anlamı Nedir? Fethullah Ne Demek?

Fethullah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fethullah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fethullah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fethullah isminin anlamı nedir? Fethullah ne demek?

Fethullah isminin anlamı nedir?
  • Fethullah isminin cinsiyeti: Erkek
  • Fethullah isminin kökeni: Arapça
  • Fethullah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fethullah ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Fethullah ismindeki harf sayısı: 9
  • Fethullah isminin rengi: Mavi
  • Fethullah isminin nitelikeri: Sinirli, Çalışkan, Romantik, Tez Canlı, Modern, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fethullah

Fethullah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fethullah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Fethullah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fethullah İsmiyle Uyumlu İsimler

Fethullah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kailah, Aqeelah, Fadilah, Jameelah, Kamilah, Fetanet, Lelah, Akilah, Khalilah, Halah

Fethullah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fethullah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fethullah İsmi Konulabilir Mi?

Fethullah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fethullah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fethullah İsmi Caiz Mi?

Fethullah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fethullah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fethullah İsminin Özellikleri

Fethullah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Fethullah İsminin Sayı Analizi

Fethullah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
E: 6
T: 24
H: 10
U: 25
L: 15
L: 15
A: 1
H: 10

Fethullah isminin numerolojik değeri: 113

Fethullah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Fethullah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkında olmadan bağlandım sana
El ele yürüyelim sevda yolunda
Tek tanem seni çok seviyorum
Hayat dün, bugün ve sadece yarından ibaret
Uzaklarda değil hep yanımda ol
Lütfen beni sensizlige mahkum etme.
Lütfen beni sensizlige mahkum etme.
Ağlama yarim mutluluk yakın
Hayat dün, bugün ve sadece yarından ibaret

Fethullah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fethullah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fethullah

Fethullah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fethullah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fethullah

Fethullah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fethullah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fethullah

Fethullah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fethullah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fethullah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fethullah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Duygusal, Canayakın, Sakin, Misafirperver, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Fethullah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fethullah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Panik, Aceleci, Obur, Agresif olmalarıdır.

Fethullah isminin Notasyonları Nelerdir?

Fethullah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
E: Edirne
T: Tokat
H: Hatay
U: Uşak
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana
H: Hatay

Fethullah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
E: Ekrem
T: Temel
H: Hasan
U: Ufuk
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet
H: Hasan

Fethullah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
E: Echo
T: Tanfo
H: Hotel
U: Uniform
L: Lima
L: Lima
A: Alfa
H: Hotel

Fethullah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
E: Engin
T: Turgut
H: Halat
U: Umman
L: Levent
L: Levent
A: Aydın
H: Halat

Fethullah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fethullah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fethullah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fethullah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fethullah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.