İsim Arama

Fettah İsminin Anlamı Nedir? Fettah Ne Demek?

Fettah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fettah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fettah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fettah isminin anlamı nedir? Fettah ne demek?

Fettah isminin anlamı nedir?
  • Fettah isminin cinsiyeti: Erkek
  • Fettah isminin kökeni: Arapça
  • Fettah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fettah ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Fettah ismindeki harf sayısı: 6
  • Fettah isminin rengi: Mavi
  • Fettah isminin nitelikeri: Sinirli, Çalışkan, Romantik, İnatçı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fettah

Fettah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fettah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Fettah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fettah İsmiyle Uyumlu İsimler

Fettah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Caleb-Ephratah, Fetanet, Fethiye, Jiphtah

Fettah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Miftah, Abdülfettah, Fetih, Abdal-Fattah, Fethi, Fethullah, Fettah

Fettah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fettah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fettah İsmi Konulabilir Mi?

Fettah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fettah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fettah İsmi Caiz Mi?

Fettah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fettah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fettah İsminin Özellikleri

Fettah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Fettah İsminin Sayı Analizi

Fettah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
E: 6
T: 24
T: 24
A: 1
H: 10

Fettah isminin numerolojik değeri: 72

Fettah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Fettah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Feryadımı duyan acır halime
En büyük sevdam sensin ey yarim
Tek aşkım sen sevdiğim sensin
Tek aşkım sen sevdiğim sensin
Aşkım yüreğim sevdiğim Ceydam
Hasretinle tarumar oldu gönlüm

Fettah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fettah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fettah

Fettah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fettah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fettah

Fettah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fettah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fettah

Fettah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Fettah Tamince: Sembol İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanıdır ve Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır. Fettah Tamince, 1972 yılında van, Çaldıran’da Salih ile Zahide çiftinin 4’ü kız 9 evladının en büyüğü olarak doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Çaldıran’da okudu. Babasının ilçede manifaturacı dükkanında 12-13 yaşındayken çalışmaya başlamış. Kuzeniyle arabayla köy köy gezerek, kumaşları satmaya çalışmışlar.Fettah Tamince, o günleri anlatırken : Kuzenimle arabayla köy köy gezerek, kumaşları satmaya karar ver...
Fettah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fettah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Duygusal, Canayakın, Girişken, Sakin olmalarıdır.

Fettah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fettah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Agresif, Panik olmalarıdır.

Fettah isminin Notasyonları Nelerdir?

Fettah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
E: Edirne
T: Tokat
T: Tokat
A: Adana
H: Hatay

Fettah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
E: Ekrem
T: Temel
T: Temel
A: Ahmet
H: Hasan

Fettah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
E: Echo
T: Tanfo
T: Tanfo
A: Alfa
H: Hotel

Fettah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
E: Engin
T: Turgut
T: Turgut
A: Aydın
H: Halat

Fettah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fettah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fettah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fettah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fettah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.