İsim Arama

Evangelia İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Evangelia isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Evangelia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evangelia isminin anlamı nedir? Evangelia ne demek?

  • Evangelia isminin cinsiyeti: Kız
  • Evangelia isminin kökeni: Yunanca
  • Evangelia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evangelia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evangelia ismindeki harf sayısı: 9
  • Evangelia isminin rengi: Pembe
  • Evangelia isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Gösterişli, Yaramaz

Evangelia İsminin Anlamı Nedir? Evangelia Ne Demek?

Evangelia isminin anlamı nedir?

Evangelia İsminin Analizi

Evangelia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evangelia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Evangelia İsminin Harf ve Sayı Analizi

Evangelia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evangelia İsmiyle Uyumlu İsimler

Evangelia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Odelia, Evangiline, Madelia, Thalia, Teofilia, Tahlia, Azelia, Atalia, Evangela, Talia

Evangelia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Evangelos, Ghalia, Evaan, Ilia

Evangelia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evangelia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evangelia İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Evangelia ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Evangelia İsmi Konulabilir Mi?

Evangelia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evangelia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evangelia İsmi Caiz Mi?

Evangelia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evangelia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evangelia İsminin Diyanetteki Anlamı

Evangelia isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Evangelia isminin anlamı: Iyi

Evangelia İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Evangelia ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Evangelia ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Evangelia ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Evangelia ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Evangelia İsminin Özellikleri

Evangelia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Evangelia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Evangelia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eski günlerden beri sana aşığım
Varlığıyla bana umut verensin
Ansızın çıkıverdin karşıma
Nedensiz sevdiğim tek tanemsin sen
Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
Eski günlerden beri sana aşığım
Lafta değil özdedir sevgin, bilirim
İnadına sana aşık olmuşum ben
Ansızın çıkıverdin karşıma

Evangelia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evangelia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evangelia

Evangelia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evangelia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evangelia

Evangelia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evangelia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evangelia

Evangelia İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Evangelia isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Evangelia isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Evangelia isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Evangelia isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Evangelia isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Evangelia isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Evangelia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evangelia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evangelia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evangelia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Evangelia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evangelia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Evangelia isminin Notasyonları Nelerdir?

Evangelia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Evangelia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Evangelia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
İ:
A: Alfa

Evangelia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Evangelia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evangelia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evangelia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evangelia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evangelia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

evangelia isminin numerolojisi, evangelia isminin enerjisi, evangelia isminin arapça yazlışı, evangelia isminin hikayesi, evangelia isminin burcu, evangelia isminin uğurlu sayısı, evangelia isminin ebced değeri, evangelia isminin rengi, evangelia isminin harf analizi