İsim Arama

Evangela İsminin Anlamı Nedir? Evangela Ne Demek?

Evangela ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evangela isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evangela isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evangela isminin anlamı nedir? Evangela ne demek?

Evangela isminin anlamı nedir?
  • Evangela isminin cinsiyeti: Kız
  • Evangela isminin kökeni: Yunanca
  • Evangela isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evangela ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evangela ismindeki harf sayısı: 8
  • Evangela isminin rengi: Pembe
  • Evangela isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evangela

Evangela isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evangela ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Evangela isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evangela İsmiyle Uyumlu İsimler

Evangela İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sela, Evangelyn, Evadne, Amiela, Raphaela, Evangelina, Daniela, Ismaela, Evangelia, Canela

Evangela İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nyela, Evaan, Evangelos

Evangela ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evangela İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evangela İsmi Konulabilir Mi?

Evangela isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evangela isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evangela İsmi Caiz Mi?

Evangela ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evangela isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evangela İsminin Özellikleri

Evangela isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Evangela İsminin Sayı Analizi

Evangela isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
A: 1
N: 17
G: 8
E: 6
L: 15
A: 1

Evangela isminin numerolojik değeri: 81

Evangela İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Evangela İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Varlığın bile bana neşe veriyor
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Gözlerin aklımdan hiç bir an gitmez
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Evangela İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evangela isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evangela

Evangela İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evangela isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evangela

Evangela İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evangela isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evangela

Evangela İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evangela ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evangela İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evangela ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Yetenekli olmalarıdır.

Evangela İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evangela ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Obur olmalarıdır.

Evangela isminin Notasyonları Nelerdir?

Evangela isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana

Evangela Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet

Evangela isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
A: Alfa

Evangela isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
A: Aydın

Evangela İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evangela ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evangela ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evangela ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evangela İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.