İsim Arama

Evadne İsminin Anlamı Nedir? Evadne Ne Demek?

Evadne ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evadne isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evadne isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evadne isminin anlamı nedir? Evadne ne demek?

Evadne isminin anlamı nedir?
  • Evadne isminin cinsiyeti: Kız
  • Evadne isminin kökeni: Yunanca
  • Evadne isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evadne ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evadne ismindeki harf sayısı: 6
  • Evadne isminin rengi: Pembe
  • Evadne isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, İnatçı, Agresif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evadne

Evadne isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evadne ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Evadne isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evadne İsmiyle Uyumlu İsimler

Evadne İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Evangelina, Ariadne, Evangelia, Evangela, Evanth, Evadne, Evangelyn, Evangiline

Evadne İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Evangelos, Evaan

Evadne ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evadne İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evadne İsmi Konulabilir Mi?

Evadne isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evadne isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evadne İsmi Caiz Mi?

Evadne ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evadne isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evadne İsminin Özellikleri

Evadne isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Evadne İsminin Sayı Analizi

Evadne isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
A: 1
D: 5
N: 17
E: 6

Evadne isminin numerolojik değeri: 62

Evadne İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Evadne İsmi İle Akrostiş Şiirler

En güzel bağda gonca sen gül sen
Varlığın bile bana neşe veriyor
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Dur da dinle aşkın anlamı neymiş
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
En güzel bağda gonca sen gül sen

Evadne İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evadne isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evadne

Evadne İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evadne isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evadne

Evadne İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evadne isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evadne

Evadne İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evadne ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evadne İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evadne ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Girişken, Güçlü, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Evadne İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evadne ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Agresif, Güçsüz, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Evadne isminin Notasyonları Nelerdir?

Evadne isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
A: Adana
D: Denizli
N: Niğde
E: Edirne

Evadne Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
A: Ahmet
D: Davut
N: Nizam
E: Ekrem

Evadne isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
A: Alfa
D: Delta
N: November
E: Echo

Evadne isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
A: Aydın
D: Deniz
N: Neptün
E: Engin

Evadne İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evadne ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evadne ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evadne ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evadne İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.