İsim Arama

Evangelina İsminin Anlamı Nedir? Evangelina Ne Demek?

Evangelina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evangelina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evangelina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evangelina isminin anlamı nedir? Evangelina ne demek?

Evangelina isminin anlamı nedir?
  • Evangelina isminin cinsiyeti: Kız
  • Evangelina isminin kökeni: Yunanca
  • Evangelina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evangelina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evangelina ismindeki harf sayısı: 10
  • Evangelina isminin rengi: Pembe
  • Evangelina isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evangelina

Evangelina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evangelina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Evangelina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evangelina İsmiyle Uyumlu İsimler

Evangelina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aretina, Katina, Admina, Aşina, Serefina, Delphina, Malina, Justina, Kolina, Evangelina

Evangelina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sina, Mekselina, Zarina, Gemina, Sirina, Evangelos, Evaan, Zelina, Idina

Evangelina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evangelina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evangelina İsmi Konulabilir Mi?

Evangelina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evangelina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evangelina İsmi Caiz Mi?

Evangelina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evangelina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evangelina İsminin Özellikleri

Evangelina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Evangelina İsminin Sayı Analizi

Evangelina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
A: 1
N: 17
G: 8
E: 6
L: 15
İ: 12
N: 17
A: 1

Evangelina isminin numerolojik değeri: 110

Evangelina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Evangelina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elim ayağım tutuldu seni görünce
Varlığın yine bana mutluluk verir
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Gözlerim her yerde arıyor seni
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Ne olur bırakma beni
Artık seninim ve seninleyim

Evangelina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evangelina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evangelina

Evangelina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evangelina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evangelina

Evangelina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evangelina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evangelina

Evangelina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evangelina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evangelina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evangelina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Evangelina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evangelina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Evangelina isminin Notasyonları Nelerdir?

Evangelina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Evangelina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Evangelina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
İ:
N: November
A: Alfa

Evangelina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Evangelina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evangelina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evangelina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evangelina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evangelina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.