İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Emre İsminin Anlamı

 • Emre isminin cinsiyeti: Erkek
 • Emre isminin kökeni: Türkçe
 • Emre isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Emre ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Emre ismindeki harf sayısı: 4
 • Emre isminin rengi: Mavi
 • Emre isminin nitelikeri: Çalışkan, Uyumlu, Komik

Emre İsminin Anlamı Nedir?

Emre isminin anlamı nedir?

Emre isminin anlamı nedir, Emre ne demektir, Emre ne anlama gelir, Emre manası nedir?

Emre İsminin Analizi

Emre isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Emre ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Emre İsminin Harf ve Sayı Analizi İçin Tıklayınız

Emre İsmiyle Uyumlu İsimler

Emre İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amre, Emra, Demre, Emriye, Emral, Temre, Cemre

Emre İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Emrah, Emri, Emrullah, Emran, Emre, Dilemre

Emre İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Emre ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır.

Emre İsmi Konulabilir Mi?

Emre isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Emre isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Emre İsmi Caiz Mi?

Emre ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Emre isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Emre İsminin Diyanetteki Anlamı

Emre isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Emre isminin anlamı: Aşık, dost, Beylerbeyi, Büyük erkek kardeş. 2.(Kaynak:Osmanlıca Sözlük)Ak gözlü, beyaz gözlü.

Emre İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Emre ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Emre ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Emre ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Emre ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Emre İsminin Özellikleri

Emre isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Emre İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Emre İsmi İle Akrostiş Şiirler

Emredici bir hayatmış bu bizimkisi
Mazlumun ahıdır şununkisi
Razı gelmez herşeye ama seni seven hangisi
Emre kendin ol sev artık birisini…

Emre İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Emre isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Emre İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Emre isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Emre İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Emre isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Emre İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Emre isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Emre isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Emre isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Emre isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Emre isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Emre isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Emre İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Emre Öztürk: Milli yüzücüEmre Öztürk, 8 Ocak 1993 tarihinde Kocaeli’nde Derince beldesinde 3 çocuklu ailenin ortanca çocuğu olarak doğmuştur. Annesi Nagihan Hanım, babası Zeki Öztürk'tür. 7 yaşında ailesinin teşviki ile yüzme sporuna başlamıştır. 1.94 boyunda 90 Kilogram ağırlığındadır. Kendisinden 1 yaş büyük abisinin adı Enes Öztürk’tür eski yüzücü olan abisi İstanbul’da Komiserlik görevini sürdürmektedir. Kardeşinin adı Oğuzhan'dır. Ailesi ve hocaları tarafından bu spora yönlendirilen Emre Öztürk, ilk 199...
 • Emre Soncan: Son Akıncı - Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sır Ölümü kitabının yazarıdır.Emre Soncan, 1982 yılında Bursa’da doğmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisansını, Marmara Üniversitesi'nde yaptı. Emre Soncan, Güvenlik Stratejileri dalında Doktora çalışmalarına devam ediyor. Emre Soncan, Zaman Gazetesi'nde Cumhuhabiri olarak görev yaptı. Bunun yanı sıra askeri projeler, istihbarat, yolsuzluk, ihaleler ve yakın tarih üzerine haberler yazdı.Zaman Gazetesi'ne el konulmasının ...
 • Emre Kızılırmak: 2015 yılında “Bir Deniz Hikayesi” adlı dizide Hakan karakterini canlandırdı.Emre Kızılırmak, 9 Mart 1983 tarihindeAnkara’da doğmuştur. İzmir’de büyümüştür. Aslen Sivas, Gemerek nüfusuna kayıtlıdır. Kendisinden 3 yaş büyük havacı abisi vardır. Babası beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda basketbol antrenörüdür. 6 yaşında basketbola başlayan Emre Kızılırmak, İzmir'de DSİ, İzmirspor ve Balçova Belediyesi gibi kulüplerde 20 yaşına kadar basketbol oynamıştır. 18 yaşında iken anne babası boşanmıştır...
 • Emre Buga: Kanaltürk'ün Ana Haber Bülteni Spikeridir.Emre Buga, 1972 yılında istanbul’da doğmuştur. Aslen anne tarafı Edirnelidir. Babasının adı İlker Buga’dır. Bir ablası vardır. Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği eğitimi aldı. Galatasaray Üniversitesinde Fransızca Avrupa Birliği ve uluslararası ilişkiler üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1995 yılında mesleki teknik stajını Show TV’de yaptı.Emre Buga, BRT de ve 9 Kanal da sabah...
 • Emre Tilev: Halen CNN TÜRKekranlarında “Spor Masası” ve “Spor Toplantısı” isimli yayınlarda görev almaktadır. Emre Tilev, 16 Nisan 1971 tarihinde Aydınlıkevler, Ankara’da doğmuştur. Aslen İzmirlidir. Annesinin adı Gülten Tilev, emekli Dz.Kd.Bçvş olan babasının adı Cemal Tilev’dir. 1978 yılında Ankara Aydınlıkevler İlkokulu'na başladı. Babasının tayini ile ilkokul 4üncü sınıf dahil sonrasını İzmir’de okudu. İzmir Fevziözakat İlkokulu'ndan sonra Güzelyalı Ortaokulu'na kayıt yaptırdı. Bu sırada atletizm sporu ...
 • Emre Aydın: "Afilli Yalnızlık" adlı albümü ile çıkış yapmış müzisyen ve ses sanatçısı. Emre Aydın, 2 Şubat 1981'de Isparta'da doğdu. İlköğretimini Isparta'da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi'ne devam etti. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'ne devam etti.2002 yılında katıldığı SingYourSong adlı beste yarışmasında Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalyalı gençten oluşan Grup "6. Cadde" ile birlikte Türkiye birincisi olmasıyla ilk albüm çalışmalarına...
 • Emre Altuğ: Şarkıcı, dizi ve sinema oyuncusu. Emre Altuğ, 14 nisan 1970 tarihinde ev hanımı anne ve diş hekimi babanın 2. oğlu olarak istanbul'da dünyaya geldi.Çocukluğu Levent ve Akatlar' da geçti. İlkokulu Şair Behçet Kemal Çağlar İlköğretim Okulu'nda bitiren Altuğ, eğitim hayatına Şişli Terakki Lisesinde devam etti.Ortaokuldan itibaren tüm ilgisi koro, gitar ve tiyatroya yönelen Emre Altuğ, liseden mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girdi.90'lı yıllarda, dönemin ünlü sana...
 • Emre Saltık: Emre Saltık, 1960 yılında Tunceli, Ovacık'ta doğmuştur. 1980 yılında istanbul'a göç etti. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun oldu.Emre Saltık, Arif Sağ ile birlikte Arif Sağ Müzik Okulu'nda (ASM) eğitim verdi. 1987 yılında bu okul Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlandıktan sonra, ASM müzik kursundaki müdürlüğü ve sahipliğini sürdürerek, çalışmalarına devam etti. Birçok halk müziği kasetinde yönetmenlik yaptı. Emre Saltık'ın ...
 • Emre Karayel: Kurtlar Vadisi Pusu, Gümüş, Bir İstanbul Masalı gibi başarılı dizilerin beğenilen oyuncusu. Halen Türkmax’da gösterilmekte olan 1 Kadın 1 Erkek adlı dizide Demet Evgar ile beraber başrolü paylaşmaktadır. Emre Karayel, 18 Ekim 1972 tarihinde, Kadirli, Adana’da dünyaya geldi. Ankara Atütürk Anadolu Lisesi’ni bitirmesinin ardından Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde İktisat Bölümü’nü kazanan Karayel, bu bölümü tamamlamamayı seçerek üniversite değiştirdi ve de Bilkent Üniversites...
 • Emrehan Halıcı: Mehmet Emrehan Halıcı, 26 Nisan 1956 tarihinde Konya’da doğmuştur. Adalet Partisi Konya senatörü Feyzi Halıcı'nın oğludur. Annesinin adı Mümine Neriman'dır. Lise eğitimini Konya Maarif Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Lisansüstüeğitimini de ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde yaptı. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde asistanlık yaptı. 1978 yılında öğrenciyken TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisinde köşe yazarlığına başladı.200...
Emre İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Emre ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Zeki, Maceracı olmalarıdır.

Emre İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Emre ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar olmalarıdır.

Emre isminin Notasyonları Nelerdir?

Emre isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
M: Muş
R: Rize
E: Edirne

Emre Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
M: Mehmet
R: Rasim
E: Ekrem

Emre isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
M: Mike
R: Romeo
E: Echo

Emre isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
M: Merih
R: Reis
E: Engin

Emre İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Emre ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Emre ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Emre ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Emre İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 4 yorum yapılmıştır.

Emre Baki Akgün
23.03.2019

Bu bilgilerin doğru olduğuna eminmisiniz???.

Sanane Mk
25.12.2017

Emredici bir hayatmış bu bizimkisi mazlumun ahıdır şununkisi razı gelmez herşeye ama seni seven hangisi emre kendin ol sev artık birisini… içmden geldi.

Emre
25.12.2017

İsmimi çokkkkk seviremm ama çokkk sevirem hepinize öpücik gööderiym :d <3.

Zehra
30.11.2016

Sevdik sevildik ama razı olmadık buna.

emre isminin numerolojisi, emre isminin enerjisi, emre isminin arapça yazlışı, emre isminin hikayesi, emre isminin burcu, emre isminin uğurlu sayısı, emre isminin ebced değeri, emre isminin rengi, emre isminin harf analizi