İsim Arama

Demetris İsminin Anlamı Nedir? Demetris Ne Demek?

Demetris ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Demetris isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Demetris isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demetris isminin anlamı nedir? Demetris ne demek?

Demetris isminin anlamı nedir?
  • Demetris isminin cinsiyeti: Erkek
  • Demetris isminin kökeni: Yunanca
  • Demetris isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demetris ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Demetris ismindeki harf sayısı: 8
  • Demetris isminin rengi: Mavi
  • Demetris isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Romantik, Komik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Demetris

Demetris isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demetris ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Demetris isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demetris İsmiyle Uyumlu İsimler

Demetris İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Charis, Sineris, Lyris, Neris, Damaris, Demas, Karis, Tomris, Demre, Cypris

Demetris İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demiralp, Demirgülle, Dimitris, Edris, Haris, Demirkut, Demirdelen, Demirpençe, Demirbağ, Demirok

Demetris ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demetris İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demetris İsmi Konulabilir Mi?

Demetris isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demetris isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demetris İsmi Caiz Mi?

Demetris ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demetris isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demetris İsminin Özellikleri

Demetris isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Demetris İsminin Sayı Analizi

Demetris isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
M: 16
E: 6
T: 24
R: 21
İ: 12
S: 22

Demetris isminin numerolojik değeri: 112

Demetris İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Demetris İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Minicik yüreğimi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Demetris İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demetris isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demetris

Demetris İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demetris isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demetris

Demetris İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demetris isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demetris

Demetris İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Demetris ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Demetris İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demetris ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Canayakın, Maceracı, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Demetris İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demetris ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Sessiz, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Demetris isminin Notasyonları Nelerdir?

Demetris isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop

Demetris Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat

Demetris isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
R: Romeo
İ:
S: Sierra

Demetris isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
E: Engin
T: Turgut
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi

Demetris İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demetris ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demetris ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demetris ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demetris İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.