İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

İdris İsminin Anlamı Nedir?

  • İdris isminin cinsiyeti: Erkek
  • İdris isminin kökeni: Arapça
  • İdris isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • İdris ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • İdris ismindeki harf sayısı: 5
  • İdris isminin rengi: Mavi

İdris İsminin Anlamı Nedir?

İdris isminin anlamı nedir?

İdris isminin anlamı nedir, İdris ne demektir, İdris ne anlama gelir, İdris manası nedir?

İdris İsmi Kuranda Geçiyor mu?

İdris ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

İdris İsmi Konulabilir Mi?

İdris ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. İdris isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

İdris İsmi Caiz Mi?

İdris ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, İdris isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

İdris İsminin Analizi

İdris isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. İdris ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

İdris İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

İdris İsminin Özellikleri

İdris isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

İdris İsminin Numerolojisi

İdris isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

İ: 12
D: 5
R: 21
İ: 12
S: 22

İdris isminin numerolojik değeri: 72

İdris İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

İdris İsmi İle Akrostiş Şiirler

İnan güzel günler bize de gelecektir ey yar
Dön artık kalmadı dayanacak sabrım
Rengarenk düşler kuruyorum bize dair
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Sana ait bir yüreğim vardır inan yarim

İdris İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

İdris isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

İdris İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

İdris isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

İdris İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

İdris isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

İdris İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • İdris Bal: İdris Bal, 25 Nisan 1968 tarihinde Kütahya Altıntaş’da doğmuştur. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Nesrin'dir. 1979 yılında Kütahya'da ilkokulu tama...
  • İdris Baluken: İdris Baluken, 2 Temmuz 1976 tarihinde Bingöl’de doğmuştur. Baba adı Mehmet Sait, anne adı Hacere'dir. 1992 yılında Bingöl Lisesinden mezun oldu. Anka...
  • İdris Güllüce: 27 Ağustos 2015 tarihinde 63. hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görevlendirildi.İdris Güllüce, 11 Şubat 1950 tarihinde Erzurum Hasankale'de ...
  • İdris Naim Şahin: 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde 24 Ocak 2013'e dek İçişleri Bakanlığı görevini yürüttü. İdris Naim Şahin, 1 Haziran 1956 tarihindeOrdu, Ünye’de b...
İdris İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

İdris Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İrfan
D: Davut
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat

İdris İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

İdris isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ: İstif
D: Deniz
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi

İdris İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

İdris isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

İ:
D: Delta
R: Romeo
İ:
S: Sierra

İdris İsminin TDK Notasyonu

İdris isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

İ: İzmir
D: Denizli
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop

İdris İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: İdris ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi İdris ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. İdris ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
İdris İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

İdris Çolak
14.10.2015

Benim adım idris. Arkadaşlarım dede ismi diye benimel dalga geçiyorlar. İdris dede aşağı idris dede yukarı. Bıktım artık.