İsim Arama

Demetra İsminin Anlamı Nedir? Demetra Ne Demek?

Demetra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Demetra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Demetra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demetra isminin anlamı nedir? Demetra ne demek?

Demetra isminin anlamı nedir?
  • Demetra isminin cinsiyeti: Kız
  • Demetra isminin kökeni: Yunanca
  • Demetra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demetra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Demetra ismindeki harf sayısı: 7
  • Demetra isminin rengi: Pembe
  • Demetra isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Romantik, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Demetra

Demetra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demetra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Demetra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demetra İsmiyle Uyumlu İsimler

Demetra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Astra, Demetra, Kleopatra, Elektra, Kitra, Demos, Lystra, Demet, Petra, Demre

Demetra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demokan, Demeter, Demiryürek, Demirbağ, Demirkıran, Demiray, Demirkoç, Demirağ, Demircan, Demirbüken

Demetra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demetra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demetra İsmi Konulabilir Mi?

Demetra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demetra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demetra İsmi Caiz Mi?

Demetra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demetra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demetra İsminin Özellikleri

Demetra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Demetra İsminin Sayı Analizi

Demetra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
M: 16
E: 6
T: 24
R: 21
A: 1

Demetra isminin numerolojik değeri: 79

Demetra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Demetra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri kederleri siler atarız
En büyük sevdam sensin ey yarim
Mutlu olmam için adın attın sen yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Artık bu gönül sadece senindir yar

Demetra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demetra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demetra

Demetra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demetra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demetra

Demetra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demetra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demetra

Demetra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Demetra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Demetra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demetra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Canayakın, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Demetra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demetra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Sessiz, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Demetra isminin Notasyonları Nelerdir?

Demetra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
R: Rize
A: Adana

Demetra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
R: Rasim
A: Ahmet

Demetra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
R: Romeo
A: Alfa

Demetra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
E: Engin
T: Turgut
R: Reis
A: Aydın

Demetra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demetra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demetra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demetra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demetra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.