İsim Arama

Demiray İsminin Anlamı

Demiray isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Demiray isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Demiray isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demiray isminin anlamı nedir? Demiray ne demek?

  • Demiray isminin cinsiyeti: Erkek
  • Demiray isminin kökeni: Türkçe
  • Demiray isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demiray ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Demiray ismindeki harf sayısı: 7
  • Demiray isminin rengi: Mavi
  • Demiray isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz, Komik, İnatçı, Maceracı

Demiray İsminin Anlamı Nedir? Demiray Ne Demek?

Demiray isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Demiray

Demiray isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demiray ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Demiray isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demiray İsmiyle Uyumlu İsimler

Demiray İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nuray, Demos, Demet, Demetria, Güleray, Demhoş, Şıray, Demetra, Feray, Demas

Demiray İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demokan, Demirbüken, Duray, Demiriz, Demirkan, Dray, Demirpençe, Demiryürek, Demirbaş, Demeter

Demiray ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demiray İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demiray İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Demiray ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Demiray İsmi Konulabilir Mi?

Demiray isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demiray isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demiray İsmi Caiz Mi?

Demiray ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demiray isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demiray İsminin Diyanetteki Anlamı

Demiray isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Demiray isminin anlamı: Güçlü, kuvvetli, sert kimse.

Demiray İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Demiray ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Demiray ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Demiray ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Demiray ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Demiray İsminin Özellikleri

Demiray isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Demiray İsminin Sayı Analizi

Demiray isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
M: 16
İ: 12
R: 21
A: 1
Y: 28

Demiray isminin numerolojik değeri: 89

Demiray İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Demiray İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derya gözlerinde boğulup gitsem
El ele mutluluğa koşacağız biz
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
İhanet mi asla deme.
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta
Aradığım aşkı sende buldum ben
Yanında olmadan sevmek

Demiray İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demiray isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demiray

Demiray İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demiray isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demiray

Demiray İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demiray isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demiray

Demiray İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Demiray isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Demiray isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Demiray isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Demiray isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Demiray isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Demiray isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Demiray İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Demiray ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Demiray İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demiray ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Enerjik, Maceracı, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Demiray İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demiray ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Demiray isminin Notasyonları Nelerdir?

Demiray isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
Y: Yozgat

Demiray Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
Y: Yahya

Demiray isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
İ:
R: Romeo
A: Alfa
Y: Yankee

Demiray isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
Y: Yılmaz

Demiray İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demiray ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demiray ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demiray ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demiray İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

demiray isminin numerolojisi, demiray isminin enerjisi, demiray isminin arapça yazlışı, demiray isminin hikayesi, demiray isminin burcu, demiray isminin uğurlu sayısı, demiray isminin ebced değeri, demiray isminin rengi, demiray isminin harf analizi