İsim Arama

Crysta İsminin Anlamı Nedir? Crysta Ne Demek?

Crysta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Crysta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Crysta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Crysta isminin anlamı nedir? Crysta ne demek?

Crysta isminin anlamı nedir?
  • Crysta isminin cinsiyeti: Kız
  • Crysta isminin kökeni: Yunanca
  • Crysta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Crysta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Crysta ismindeki harf sayısı: 6
  • Crysta isminin rengi: Pembe
  • Crysta isminin nitelikeri: Huysuz, Komik, Maceracı, Dürüst, Romantik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Crysta

Crysta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Crysta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Crysta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Crysta İsmiyle Uyumlu İsimler

Crysta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kalista, Arista, Jocasta, Kallista, Calista, Callista, Crysta, Baptista

Crysta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Usta

Crysta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Crysta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Crysta İsmi Konulabilir Mi?

Crysta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Crysta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Crysta İsmi Caiz Mi?

Crysta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Crysta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Crysta İsminin Özellikleri

Crysta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Crysta İsminin Sayı Analizi

Crysta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
R: 21
Y: 28
S: 22
T: 24
A: 1

Crysta isminin numerolojik değeri: 99

Crysta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Crysta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Seher Merve
Tenin kokusu gitmedi hala
Ansızın çıkıverdin karşıma

Crysta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Crysta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Crysta

Crysta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Crysta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Crysta

Crysta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Crysta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Crysta

Crysta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Crysta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Crysta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Crysta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Maceracı, Gezgin, Espirili, Canayakın, Girişken olmalarıdır.

Crysta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Crysta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Sessiz, Agresif olmalarıdır.

Crysta isminin Notasyonları Nelerdir?

Crysta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
R: Rize
Y: Yozgat
S: Sinop
T: Tokat
A: Adana

Crysta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
R: Rasim
Y: Yahya
S: Serhat
T: Temel
A: Ahmet

Crysta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
R: Romeo
Y: Yankee
S: Sierra
T: Tanfo
A: Alfa

Crysta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
R: Reis
Y: Yılmaz
S: Seydi
T: Turgut
A: Aydın

Crysta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Crysta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Crysta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Crysta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Crysta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.