İsim Arama

Cybil İsminin Anlamı Nedir? Cybil Ne Demek?

Cybil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cybil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cybil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cybil isminin anlamı nedir? Cybil ne demek?

Cybil isminin anlamı nedir?
  • Cybil isminin cinsiyeti: Kız
  • Cybil isminin kökeni: Yunanca
  • Cybil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cybil ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cybil ismindeki harf sayısı: 5
  • Cybil isminin rengi: Pembe
  • Cybil isminin nitelikeri: Huysuz, Maceracı, Sevimli, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cybil

Cybil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cybil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Cybil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cybil İsmiyle Uyumlu İsimler

Cybil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülbil, Sybil, Obil, Cybill, Cybil, Sebil

Cybil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mukbil, Nabil, Görbil, Nebil, Qabil, Habil, Kabil

Cybil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cybil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cybil İsmi Konulabilir Mi?

Cybil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cybil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cybil İsmi Caiz Mi?

Cybil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cybil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cybil İsminin Özellikleri

Cybil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Cybil İsminin Sayı Analizi

Cybil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
Y: 28
B: 2
İ: 12
L: 15

Cybil isminin numerolojik değeri: 60

Cybil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Cybil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Yarınlarında görmesende beni
Bense seni gösteriyorum kalbime
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Lafta sözde değil seni çok seviyorum

Cybil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cybil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cybil

Cybil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cybil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cybil

Cybil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cybil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cybil

Cybil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Cybill Shepherd: Türkiye'de Mavi Ay (Moonlight) dizisindeki dedektif Maddie Hayes rolüyle tanındı.Cybill Shepherd, 18 Şubat 1950 tarihinde Memphis, Tennessee, ABD’de William Jennings Shepherd, Patty Shepherd çiftinin kızı olarak doğmuştur. Tam adı Cybill Lynne Shepherd’dır. Liseden sonra Üniversiteye gitti ancak bitirmeden okulu bıraktı. Şarkı söylemek de Shepherd Çocukluk ve ilk gençlik yılları kilise korolarında geçen sanatçı, 16 yaşında ses dersi almaya başladı ve bugüne değin 11 tane albüm kaydetti. Cybill S...
Cybil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cybil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Gezgin, Sıcakkanlı, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Cybil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cybil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Geçmişte Yaşayan, Aşırı Duygusal, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Cybil isminin Notasyonları Nelerdir?

Cybil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
Y: Yozgat
B: Bolu
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Cybil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
Y: Yahya
B: Behçet
İ: İrfan
L: Lokum

Cybil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
Y: Yankee
B: Bravo
İ:
L: Lima

Cybil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
Y: Yılmaz
B: Burak
İ: İstif
L: Levent

Cybil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cybil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cybil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cybil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cybil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.