İsim Arama

Cosma İsminin Anlamı Nedir? Cosma Ne Demek?

Cosma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cosma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cosma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cosma isminin anlamı nedir? Cosma ne demek?

Cosma isminin anlamı nedir?
  • Cosma isminin cinsiyeti: Kız
  • Cosma isminin kökeni: Yunanca
  • Cosma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cosma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cosma ismindeki harf sayısı: 5
  • Cosma isminin rengi: Pembe
  • Cosma isminin nitelikeri: Huysuz, Pozitif, Dürüst, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cosma

Cosma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cosma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Cosma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cosma İsmiyle Uyumlu İsimler

Cosma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cosima, Bisma, Cosma, Esma, Charisma, Desma, Basma, Yosma, Asma, Kasma

Cosma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cosmo, Cosmas

Cosma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cosma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cosma İsmi Konulabilir Mi?

Cosma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cosma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cosma İsmi Caiz Mi?

Cosma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cosma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cosma İsminin Özellikleri

Cosma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Cosma İsminin Sayı Analizi

Cosma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
O: 18
S: 22
M: 16
A: 1

Cosma isminin numerolojik değeri: 60

Cosma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Cosma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Of çeker ağlarım giderim buradan
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Artık seninim ve seninleyim

Cosma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cosma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cosma

Cosma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cosma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cosma

Cosma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cosma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cosma

Cosma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cosma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cosma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cosma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sırdaş, Espirili, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Cosma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cosma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, İçine Kapanık, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Cosma isminin Notasyonları Nelerdir?

Cosma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
O: Ordu
S: Sinop
M: Muş
A: Adana

Cosma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Osman
S: Serhat
M: Mehmet
A: Ahmet

Cosma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
O: Oscar
S: Sierra
M: Mike
A: Alfa

Cosma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Oruç
S: Seydi
M: Merih
A: Aydın

Cosma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cosma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cosma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cosma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cosma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.