İsim Arama

Cosima İsminin Anlamı Nedir? Cosima Ne Demek?

Cosima ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cosima isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cosima isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cosima isminin anlamı nedir? Cosima ne demek?

Cosima isminin anlamı nedir?
  • Cosima isminin cinsiyeti: Kız
  • Cosima isminin kökeni: Yunanca
  • Cosima isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cosima ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cosima ismindeki harf sayısı: 6
  • Cosima isminin rengi: Pembe
  • Cosima isminin nitelikeri: Huysuz, Pozitif, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cosima

Cosima isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cosima ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Cosima isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cosima İsmiyle Uyumlu İsimler

Cosima İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karima, Asima, Nadhima, Azima, Selima, Wasima, Salima, Sima, Gülsima, Fatima

Cosima İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cosmo, Cosmas

Cosima ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cosima İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cosima İsmi Konulabilir Mi?

Cosima isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cosima isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cosima İsmi Caiz Mi?

Cosima ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cosima isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cosima İsminin Özellikleri

Cosima isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Cosima İsminin Sayı Analizi

Cosima isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
O: 18
S: 22
İ: 12
M: 16
A: 1

Cosima isminin numerolojik değeri: 72

Cosima İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cosima İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sana aşığım ben inan sevdiğim
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Cosima İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cosima isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cosima

Cosima İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cosima isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cosima

Cosima İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cosima isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cosima

Cosima İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cosima ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cosima İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cosima ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sırdaş, Espirili, Enerjik, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Cosima İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cosima ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, İçine Kapanık, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Cosima isminin Notasyonları Nelerdir?

Cosima isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
O: Ordu
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana

Cosima Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Osman
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet

Cosima isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
O: Oscar
S: Sierra
İ:
M: Mike
A: Alfa

Cosima isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Oruç
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın

Cosima İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cosima ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cosima ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cosima ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cosima İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.