İsim Arama

Cressida İsminin Anlamı Nedir? Cressida Ne Demek?

Cressida ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cressida isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cressida isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cressida isminin anlamı nedir? Cressida ne demek?

Cressida isminin anlamı nedir?
  • Cressida isminin cinsiyeti: Kız
  • Cressida isminin kökeni: Yunanca
  • Cressida isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cressida ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cressida ismindeki harf sayısı: 8
  • Cressida isminin rengi: Pembe
  • Cressida isminin nitelikeri: Huysuz, Komik, Çalışkan, Dürüst, Yaramaz, Agresif, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cressida

Cressida isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cressida ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Cressida isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cressida İsmiyle Uyumlu İsimler

Cressida İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ronida, Naida, Wahida, Perida, Elpida, Nagida, Khalida, Zaida, Zinaida, Farida

Cressida İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Rida, Creon, Abu Ubaida

Cressida ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cressida İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cressida İsmi Konulabilir Mi?

Cressida isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cressida isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cressida İsmi Caiz Mi?

Cressida ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cressida isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cressida İsminin Özellikleri

Cressida isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Cressida İsminin Sayı Analizi

Cressida isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
R: 21
E: 6
S: 22
S: 22
İ: 12
D: 5
A: 1

Cressida isminin numerolojik değeri: 92

Cressida İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Cressida İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
Rabbim beni sana bağışlasın
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Cressida İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cressida isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cressida

Cressida İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cressida isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cressida

Cressida İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cressida isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cressida

Cressida İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cressida ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cressida İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cressida ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Maceracı, Duygusal, Espirili, Enerjik, Güçlü, Girişken olmalarıdır.

Cressida İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cressida ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Kırılgan, Güçsüz, Agresif olmalarıdır.

Cressida isminin Notasyonları Nelerdir?

Cressida isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
R: Rize
E: Edirne
S: Sinop
S: Sinop
İ: İzmir
D: Denizli
A: Adana

Cressida Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
R: Rasim
E: Ekrem
S: Serhat
S: Serhat
İ: İrfan
D: Davut
A: Ahmet

Cressida isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
R: Romeo
E: Echo
S: Sierra
S: Sierra
İ:
D: Delta
A: Alfa

Cressida isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
R: Reis
E: Engin
S: Seydi
S: Seydi
İ: İstif
D: Deniz
A: Aydın

Cressida İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cressida ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cressida ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cressida ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cressida İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.