İsim Arama

Cinnabar İsminin Anlamı Nedir? Cinnabar Ne Demek?

Cinnabar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cinnabar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cinnabar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cinnabar isminin anlamı nedir? Cinnabar ne demek?

Cinnabar isminin anlamı nedir?
  • Cinnabar isminin cinsiyeti: Kız
  • Cinnabar isminin kökeni: Yunanca
  • Cinnabar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cinnabar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cinnabar ismindeki harf sayısı: 8
  • Cinnabar isminin rengi: Pembe
  • Cinnabar isminin nitelikeri: Huysuz, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı, Sevimli, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cinnabar

Cinnabar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cinnabar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Cinnabar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cinnabar İsmiyle Uyumlu İsimler

Cinnabar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Inbar, Kibar, Robar, Kubar, İtibar, Sabbar, Zülfibar, Zülfübar, Cinnabar

Cinnabar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yıbar, Cebbar, Nubar, Abdülcebbar, Çabar, Cabbar, Yabar, Jabbar, Abdul-Jabbar, Sabar

Cinnabar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cinnabar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cinnabar İsmi Konulabilir Mi?

Cinnabar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cinnabar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cinnabar İsmi Caiz Mi?

Cinnabar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cinnabar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cinnabar İsminin Özellikleri

Cinnabar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Cinnabar İsminin Sayı Analizi

Cinnabar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
İ: 12
N: 17
N: 17
A: 1
B: 2
A: 1
R: 21

Cinnabar isminin numerolojik değeri: 74

Cinnabar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Cinnabar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Bu şehir sensiz çekilmez oldu
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni

Cinnabar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cinnabar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cinnabar

Cinnabar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cinnabar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cinnabar

Cinnabar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cinnabar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cinnabar

Cinnabar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cinnabar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cinnabar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cinnabar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken, Sıcakkanlı, Maceracı olmalarıdır.

Cinnabar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cinnabar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Aşırı Duygusal, Gaddar olmalarıdır.

Cinnabar isminin Notasyonları Nelerdir?

Cinnabar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
İ: İzmir
N: Niğde
N: Niğde
A: Adana
B: Bolu
A: Adana
R: Rize

Cinnabar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İrfan
N: Nizam
N: Nizam
A: Ahmet
B: Behçet
A: Ahmet
R: Rasim

Cinnabar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
İ:
N: November
N: November
A: Alfa
B: Bravo
A: Alfa
R: Romeo

Cinnabar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
İ: İstif
N: Neptün
N: Neptün
A: Aydın
B: Burak
A: Aydın
R: Reis

Cinnabar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cinnabar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cinnabar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cinnabar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cinnabar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.