İsim Arama

Chrysilla İsminin Anlamı Nedir? Chrysilla Ne Demek?

Chrysilla ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Chrysilla isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Chrysilla isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Chrysilla isminin anlamı nedir? Chrysilla ne demek?

Chrysilla isminin anlamı nedir?
  • Chrysilla isminin cinsiyeti: Kız
  • Chrysilla isminin kökeni: Yunanca
  • Chrysilla isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Chrysilla ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Chrysilla ismindeki harf sayısı: 9
  • Chrysilla isminin rengi: Pembe
  • Chrysilla isminin nitelikeri: Huysuz, Tez Canlı, Komik, Maceracı, Dürüst, Yaramaz, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Chrysilla

Chrysilla isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Chrysilla ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Chrysilla isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Chrysilla İsmiyle Uyumlu İsimler

Chrysilla İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sibella, Stella, Daniella, Narella, Chruse, Jezebella, Silla, Aella, Raphaella, Idylla

Chrysilla İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Christoffel, Atilla, Abbulla, Abdulla, Christ, Christiano, Chrysostom, Chrysanthos, Abdualla, Christoper

Chrysilla ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Chrysilla İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Chrysilla İsmi Konulabilir Mi?

Chrysilla isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Chrysilla isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Chrysilla İsmi Caiz Mi?

Chrysilla ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Chrysilla isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Chrysilla İsminin Özellikleri

Chrysilla isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Chrysilla İsminin Sayı Analizi

Chrysilla isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
H: 10
R: 21
Y: 28
S: 22
İ: 12
L: 15
L: 15
A: 1

Chrysilla isminin numerolojik değeri: 127

Chrysilla İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Chrysilla İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Rabbim beni sana bağışlasın
Yarınım, sevdam umudum sen oldun ey yar
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Chrysilla İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Chrysilla isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Chrysilla

Chrysilla İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Chrysilla isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Chrysilla

Chrysilla İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Chrysilla isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Chrysilla

Chrysilla İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Chrysilla ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Chrysilla İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Chrysilla ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sakin, Maceracı, Gezgin, Espirili, Enerjik, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Chrysilla İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Chrysilla ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Panik, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan, Obur, Agresif olmalarıdır.

Chrysilla isminin Notasyonları Nelerdir?

Chrysilla isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
H: Hatay
R: Rize
Y: Yozgat
S: Sinop
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Chrysilla Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Hasan
R: Rasim
Y: Yahya
S: Serhat
İ: İrfan
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Chrysilla isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
H: Hotel
R: Romeo
Y: Yankee
S: Sierra
İ:
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Chrysilla isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Halat
R: Reis
Y: Yılmaz
S: Seydi
İ: İstif
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Chrysilla İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Chrysilla ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Chrysilla ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Chrysilla ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Chrysilla İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.