İsim Arama

Chrysanthemum İsminin Anlamı Nedir? Chrysanthemum Ne Demek?

Chrysanthemum ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Chrysanthemum isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Chrysanthemum isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Chrysanthemum isminin anlamı nedir? Chrysanthemum ne demek?

Chrysanthemum isminin anlamı nedir?
  • Chrysanthemum isminin cinsiyeti: Kız
  • Chrysanthemum isminin kökeni: Yunanca
  • Chrysanthemum isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Chrysanthemum ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Chrysanthemum ismindeki harf sayısı: 13
  • Chrysanthemum isminin rengi: Pembe
  • Chrysanthemum isminin nitelikeri: Huysuz, Tez Canlı, Komik, Maceracı, Dürüst, İnatçı, Misafirperver, Romantik, Çalışkan, Uyumlu, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Chrysanthemum

Chrysanthemum isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Chrysanthemum ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Chrysanthemum isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Chrysanthemum İsmiyle Uyumlu İsimler

Chrysanthemum İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Chruse, Chrysilla, Chrysanthemum, Christianna, Chrysanthe

Chrysanthemum İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Christ, Christiano, Chrysanthos, Chrysostom, Christoffel, Christoper

Chrysanthemum ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Chrysanthemum İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Chrysanthemum İsmi Konulabilir Mi?

Chrysanthemum isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Chrysanthemum isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Chrysanthemum İsmi Caiz Mi?

Chrysanthemum ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Chrysanthemum isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Chrysanthemum İsminin Özellikleri

Chrysanthemum isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Chrysanthemum İsminin Sayı Analizi

Chrysanthemum isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
H: 10
R: 21
Y: 28
S: 22
A: 1
N: 17
T: 24
H: 10
E: 6
M: 16
U: 25
M: 16

Chrysanthemum isminin numerolojik değeri: 199

Chrysanthemum İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Chrysanthemum İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Rabbim beni sana bağışlasın
Yarınım, sevdam umudum sen oldun ey yar
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Minicik yüreğimi
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Minicik yüreğimi

Chrysanthemum İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Chrysanthemum isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Chrysanthemum

Chrysanthemum İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Chrysanthemum isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Chrysanthemum

Chrysanthemum İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Chrysanthemum isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Chrysanthemum

Chrysanthemum İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Chrysanthemum ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Chrysanthemum İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Chrysanthemum ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sakin, Maceracı, Gezgin, Espirili, Girişken, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Duygusal, Zeki, Misafirperver olmalarıdır.

Chrysanthemum İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Chrysanthemum ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Panik, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci olmalarıdır.

Chrysanthemum isminin Notasyonları Nelerdir?

Chrysanthemum isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
H: Hatay
R: Rize
Y: Yozgat
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
M: Muş
U: Uşak
M: Muş

Chrysanthemum Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Hasan
R: Rasim
Y: Yahya
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
M: Mehmet
U: Ufuk
M: Mehmet

Chrysanthemum isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
H: Hotel
R: Romeo
Y: Yankee
S: Sierra
A: Alfa
N: November
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
M: Mike
U: Uniform
M: Mike

Chrysanthemum isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Halat
R: Reis
Y: Yılmaz
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
M: Merih
U: Umman
M: Merih

Chrysanthemum İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Chrysanthemum ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Chrysanthemum ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Chrysanthemum ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Chrysanthemum İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.